Android’de gece modunu nasıl etkinleştiririm?

/ 2 Mart 2018 / 995 / yorumsuz
Android’de gece modunu nasıl etkinleştiririm?

Android’de gece modunu nasıl etkinleştiririm?

Gece modu fonksiyonu birçok Android akıllı telefonda kullanılabilir. Bu kullanışlı işlev, göz yorgunluğunu en aza indirmek ve akıllı telefon ekranınızın yaydığı mavi ışığı azaltmak için ekrana bir filtre uygulamanıza olanak tanır. Bu makalede, varsayılan bir işlev olup olmadığına bakılmaksızın, bu işlevi nasıl etkinleştirebileceğinizi size anlatacağız.

Giderek daha fazla kullanıcı, ekranların önünde harcadıkları zamandan ötürü göz yorgunluğuyla ilgili sorunlar yaşıyor. Modern yaşam tarzlarımızı (TV, bilgisayar, akıllı telefon, tablet…) düşündüğünüzde bu şaşırtıcı değil. Huawei’nin dediği gibi göz koruma modu, mavi ışığı azaltmanın etkili bir yoludur. Mavi ışığın uykuya olumsuz etkisi vardır, çünkü uykudaki temel hormon olan melatonin üretimini bozar.

Gece modunu varsayılan ayar olarak nasıl etkinleştirirsiniz

Pixel telefonlarda

Bu modun önemini kabul ederek Google , Android Nougat’ta çalışan Piksellerine entegre etmeye karar verdi ve aynı şey Android Oreo’nun bir özelliği olarak Pixel 2 telefonları için de geçerli .

Etkinleştirmek için, Ayarlar> Ekran> Gece Işığı seçeneğine gidin . Ayrıca, Gece Işığının belirli zamanlarda otomatik olarak kapanacağı şekilde de yapılandırabilirsiniz.

Diğer üreticilerin telefonlarında

Telefonunuz bir Piksel olmasa bile, diğer üreticiler telefonlarının bazılarında Gece Modu’nu tanıtmak için bir sonraki Android güncellemesi için beklemezler. Bu, Honor, Huawei, Asus, OnePlus, Samsung için durumdur. Genel olarak yapmanız gereken tek şey, Ayarlar’a veya etkinleştirmek için kısayollara gitmek .

Onur 8, ekrana hafif sarımsı bir renk veren bir oyun koruma modu sunar.

Play Store’da bir uygulama ile gece modu özelliğini edinin
Yani şu anki telefonuna baktın ve bir gece moduna sahip görünmüyor mu? Bu, özellikle Android One’da veya stok Android’de, Google veya üreticinin cildi tarafından eklenen herhangi bir çan ve ıslık olmadan gerçekleşebilir. Yine de endişelenme.

Şu anda, Google Play’de aynı sonucu elde etmenizi sağlayan bir dizi uygulama var . Şu anda en popüler olanlardan biri Bluelight Filter. Android’de bulduklarınızla aynı işlevselliklere sahiptir, örneğin yedi mevcut gölgeden filtre rengini seçme, ana ekranda kısayollar, ekranda bir bildirim aracı ve etkinleştirme zaman çizelgesi gibi daha yeni seçenekler.

Bluelight Filtresi, Android Night Shift işlevine erişmek için mükemmeldir

Bluelight Filter Android İndir

Uygulama sürümü: 2.4.3
Uygulama boyutu: 5.56 MB
Uyumluluk: Android 4.0 veya üstü
Fiyat: tamamen ücretsiz

Akıllı telefonunuzda bir ışık filtresi kullanıyor musunuz? Gözlerinize yerleştirdiğiniz gerilmeyi en aza indirgemeyi sağlıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.