Android’de mobil Hotspot nasıl ayarlanır?

/ 19 Eylül 2018 / 1.015 / yorumsuz
Android’de mobil Hotspot nasıl ayarlanır?

Hotspot ve Tethering

Android akıllı telefonunuzu bilgisayar yada tabletinizin ruh kaynağı olarak kullanmak, muhtemelen DSL, kablo ya da özel bir hotspot cihazı almaktan daha az tercih edilir.Android telefonunuzu aktif  bir noktaya dönüştürdüğünüz zamanlar gerçekten işe yarayabilir. Örneğin, ana web siteniz tükenirse, önemli bir işiniz varsa ya da YouTube‘daki en yeni kedi videosunu kontrol etmek için artık bekleyemiyorsanız, bir etkin noktaya sahip olmak hayat kurtarıcı olabilir.

Bu yayında , Android telefonunuzu, yani Android telefonunuzu kullanan bir mobil hotspot oluşturmaya göz atın.

Uyarı : Lütfen mobil operatörünüzü ve satın aldığınız servis planını tanımak için zaman ayırın. Tüm planlar tethering ve hotspot hizmetlerine izin vermez ve ek ücrete tabi olabilir. Ayrıca, bazı markalı telefonlar, Android telefonunuzda tümüyle devre dışı bırakılmış hotspot yeteneklerine sahip olabilirler. Bugün, birkaç teknikle size yardımcı olmaya çalışacağız, ancak cihazınızda mümkün olmayabilir.

Başlamadan Önce

Bugün birkaç farklı uygulamaya bakacağız, ancak birincil hedefimiz varsayılan Android mobil erişim noktası özelliklerinden yararlanmaktır. Bir Nexus veya GPe telefonu veya orada bulunan kilitlenmemiş cihazlardan birisini çalıştırıyorsanız , ilerlemek için iyi bir şansınız vardır.

Eski bir telefon (önceden KitKat) çalıştırıyorsanız ve yerel mobil hotspot özelliklerine sahip değilseniz , Fox-Fi‘yi indirip yüklerseniz , Google Play Store‘da ücretsizdir . Ücretsiz sürüm, uygulamanın cihazınızda çalıştığından emin olmak için tasarlanmıştır, daha sonra Google Play Store‘da ek bir uygulama olan tam lisans için 7.95 ABD doları yatırmanız gerekir.

GOOGLE PLAY STORE’DA FOXFİ ANDROİD İNDİR

Tipik hotspot metodolojisine ilginç bir alternatif Open Garden denilen bir uygulamada. Aşağıda daha fazla yazacağım, ancak bunun sosyal yönü, aradığınız şey olabilir ve Google Play Store‘da ücretsizdir.

GOOGLE PLAY STORE’DA Open Garden: Internet Sharing ANDROİD İNDİR

Android’de bir mobil hotspot kurun

Bunu çok basit tutacağız. Gerçek şu ki, stok Android‘i çalıştırıyorsanız veya buna yakın bir şey varsa, cihazınızdaki hotspot düğmesini bir noktada görebilirsiniz. Özellikle Android Lollipop‘taki Bildirim gölgesinin Hızlı Ayarlar bölümüne gittiği zamandan beri orada kaldı.

Hızlı Ayarlar‘daki düğme, mobil etkin noktanızı açıp kapatmak için en hızlı ve kolay yol olsa da, kullanmadan önce bir şeyleri yapılandırmak için biraz zaman ayırmak isteyeceksiniz.

Ana sistem ayarlarına gidin .

Veri kullanımı altındaki Kablosuz ve ağlar bölümünün altındaki Diğer düğmesine basın.

Tethering ve taşınabilir hotspot’u açın .

Kablosuz hotspot’u ayarla üzerine dokunun .

 

Bir ağ adı girin . SSID‘niz olarak bildiğiniz şey budur ve çevrenizdeki herkes tarafından görülebilir, bu yüzden eğlenin, ancak ham olmayın. Bugün için “BEN” diyoruz.

Yukarıdaki kötü mizahıma rağmen, ağ adınızdaki özel karakterleri dahil etmek harika bir fikir değil, ancak çoğu cihaz için çalışmaya devam edecektir.

Bir Güvenlik tipi seçin . WPA2 AES‘yi (veya AES mevcut değilse PSK‘yı) şiddetle tavsiye ederim , ancak sadece yakınınızdaki herkese internet vermek istiyorsanız, Hiçbiri’ni seçebilirsiniz.

Yukarıda güvenli bir seçim yaptığınızı varsayarak bir Şifre girin . Bu, diğer tüm cihazlarınıza girmeniz gereken şifre ve bağlanmanıza izin verdiğiniz arkadaşlarınızın ve ailenizin kullanması gereken bir şifre.

Harika haber, zor kısım bitti, şimdi sadece hizmeti açmanız gerekiyor ve siz çalıştırıyorsunuz ve çalışıyors. Buradaki ayarlarda bunu yapmak için kullanışlı bir geçiş var veya Bildirim gölgesi Hızlı Ayarları’nı kullanabilirsiniz. Her şey çok sıkıcı olsa da, neden Tasker‘da sizin için halledecek bir proje yaratmıyorsunuz ? Görevinizi oluşturun, Net -> WiFi Tether‘ı ekleyin ve açıp kapayın.

Mobil etkin noktanız için Fox-Fi’yi kullanma

Gerçek şu ki, Fox-Fi eski bir uygulama ve sadece eski cihazlarda çalışıyor, bu yüzden neden bununla uğraşmıyoruz? Eğer benim gibi, en az bir eski aygıtınız varsa günlük görevlere ayak uyduramasalar da, mobil bir hotspot gibi davranabilirler, her seferinde tek bir görevi yerine getirme yeteneğinden daha fazladırlar.

Burada adım adım sizi rahatsız etmeyeceğim, sadece eski bir telefonla çalışmak istediğimi bilmenizi istiyorum. Bugün çalışan bir Android 2.3.3 Gingerbread cihazım var. Bir Ağ adı ve Şifre kurmak isteyip ardından devam edin ve açın.

Uygulama tarafından hangi yeni cihazların desteklendiğini görmek için FoxFi için Google Play Store listesine ulaştığınızdan emin olun . Ayrıca, app mevcut USB ve Bluetooth tethering modları vardır, bu yüzden gerçek Wi-Fi hotspot çalışmıyorsa tamamen sorun değil.

Mobil hotspot’unuz için Open Garden Kullanma

Open Garden , artık Android cihazlarınızda çoğunlukla internet bağlantısı çevresinde yoğunlaşan bir dizi uygulama ve hizmet sağlayıcısıdır. Onların isimleri uygulaması, Open Garden: İnternet Paylaşımı, ayrıca 4.2’nin üzerinde Android sürümleri ile ilgili sorunları var, ama yabancılarla paylaşarak tamamen benzersiz bir yaklaşım sunuyor.

Çoğunlukla Bluetooth üzerinden çalışan Open Garden, cihazınız ve diğer tüm Open Garden donanımlı cihazlarınız arasında eşler arası ağ ağı oluşturur. Kendi evinizde, bu telefonunuzun internet sağlamak için tabletinize bağlanmasına izin verecektir. Kalabalık bir kafede, ancak, tüm telefonlar ve tabletler, birlikte ve internet bağlantınızın sizin tarafınızdan ve diğer tüm uyumlu telefonların bağlantılarını sağlar.
Open Garden süper güvenli bir kişisel etkin noktayla karıştırmayın, diğerleri göz atabilir ve çok hızlı bir şekilde veri tükenebilir. Lütfen veri kullanımınıza ait sekmeleri saklayın.

Sıradaki ne

Google Play Store’da, hotspot ve tethering için bu ve benzeri hizmetleri sağlayan bir dizi harika uygulama vardır . Lütfen bugün iki uygulamamızın en yeni ve en iyi uygulamalar olduğunu düşünmeyin, sadece alanın dışında düşünmek istedik. Oradan, Android 4.2 ve daha yeni olan Android güvenliğinin bir şeyleri değiştirdiğini ve root olmayan uygulamaların WiFi hotspot‘larını doğru bir şekilde sunmasını zorlaştırdığını, en iyi seçimin varsayılan Android veya taşıyıcı aracını kullanmak olduğunu unutmayın. cihazda bir tane var.

Bir mobil hotspot kullanırken güvenliği göz önünde bulundurmak da önemlidir. Kendiniz için oluşturduğunuz etkin noktaya güvenebilmeniz gerekir, ancak diğer ağlara bağlanıyorsanız, bir VPN Proxy hizmetini düşünebilirsiniz . Hotspot Shield dahil olmak üzere daha önce bir konuya baktık.

 

 

Yazının başında belirttiğimiz gibi, bunu yapmanın en iyi ve en basit yolu Android’in kendi sistemini kullanmaktır. Ama elbette, bazılarınız bu durumu rahatsız edici buluyor. Kullanmak istediğiniz başka yöntemler var mı? Yorumlarda bize bildirin!


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.