Android’de Parmak İzi Ekleme

/ 6 Mart 2020 / 281 / yorumsuz
Android’de Parmak İzi Ekleme

Android cihazlarda parmak izi ekleme ekleme nasıl yapılır? Bugün sizlere parmak izi ekleme konusunda teknik destek sağlayacağız. İşte detaylar…

İlk olarak parmak izi ile güvenlik adımları telefonlara 2007 yılında geldi. Ancak 2010’lara kadar ve 2013 yılında iPhone modellerinden 5S modeli ile karşımıza çıktı. Samsung ise 2014 yılında Galaxy S5 modeli ile ilk defa parmak izi kimlik doğrulamasını çıkardı. O günden bu yana bir çok sensör geliştirilerek parmak izi ile güvenliği ön safhaya çıkardı.

Böylelikle telefon kilitlerini açmak ve oluşturmak çok daha hızlı bir işlem olarak karşımıza yansıdığından kullanıcılar bu özellikte telefonları tercih etti.

PARMAK İZİ EKLEME İŞLEMİ

Telefonunuza ilk defa parmak izi ekleyecekseniz eğer rahat olun. Zaten ilk kurulumda yeni telefonların hepsi bu özelliğe sahip olan modeller için söylüyorum sizden parmak izi eklemenizi isteyecektir. Ancak kurulumu hızlandırmak için bu adımı atlayabilir ve daha sonra bu işlemi yapmak isteyebiliriz. Bunun için;

  1. Tekefonu açın.
  2. Parmak izinizi, PIN’inizi veya deseninizi kullanarak ekran kilidini açın.
  3. Ayarlar menüsünü açın.
  4. Güvenlik sekmesini bulana kadar aşağı inin.
  5. Şimdi ise  Parmak İzi sekmesini dokunun
  6. Henüz parmak izinizi aktif etmediyseniz, ilk olarak şifrenizi girmeniz istenir.
  7. Şifrenizi girin ve ileriye basın.
  8. Sizden parmak izi eklemeniz için parmağınızı yerleştirmeniz istenecek.
  9. İstendiğinde, istediğiniz parmağı sensöre yerleştirin.

Bu işlemlerden sonra parmak izi eklenmiş olacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.