Android’de Pop-up’ları durdurma işlemi nasıl yapılır?

/ 29 Ekim 2018 / 653 / yorumsuz
Android’de Pop-up’ları durdurma işlemi nasıl yapılır?

 

Android’de Pop-up’lar nasıl durdurulur?

Android cihazınızda gezinirken bulduğunuz ilginç bir makaleyi okumak istediğinizde ekranınızı kapatan ve okumanıza izin vermeyen pop-up‘ları durdurmanın zamanı geldi.

Hiçbir pop-up engelleme yöntemi % 100 kusursuz değildir. İyi güvenlik uygulamalarıyla, Android telefonunuzda internette bir sonraki taramada dijital gnats(sivrisinekler-ıvırzıvır şeyler gibi)’ların çoğunu uzak tutabilirsiniz. Aşağıda özetlenen yöntem Android NOUGAT test edildi.

1. Android’de Chrome‘u , varsayılan tarayıcıyı açın .
2. Ekranın sağ üstündeki Diğer (üç dikey nokta) öğesine dokunun .
3. Ayarlar‘a dokunun.
4. Site ayarları seçeneğine ilerleyin.
5. Pop-up‘ları kapatan kaydırıcıya ulaşmak için Pop-Up‘lara dokunun.
6. Özelliği devre dışı bırakmak için kaydırma düğmesine tekrar dokunun.

Daha agresif pop-up veya reklam engelleme istiyorsanız, üçüncü taraf bir tarayıcıyla gitmeniz gerekir. Masaüstü için Chrome‘dan farklı olarak, şu anda Android için Chrome‘un mobil sürümü herhangi bir eklenti ile çalışmazken, Firefox ve Samsung İnternet gibi alternatifler çalışır.

Popüler bir engelleyici ve gizlilik odaklı bir uzantı olan Ghostery. Android‘de, web sitelerinde bulunan izleyici türlerinin görünürlüğünü sağlayan eksiksiz bir tarayıcı biçiminde gelir. Bu uygulamayı kullanarak pop-up‘ları nasıl engelleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır. (Yine, bu yöntem Oreo‘da Nougat‘ta olduğu gibi çalışacaktır.)

1. Ayarlar çarkına dokunun.
2. Pop-up‘ları Engelle‘ye dokunun.

Ayrıca, Ghostery> Tracker Blocking Options‘a gidebilir ve en agresif engelleme seçeneği için Her şeyi Engelle‘yi seçebilirsiniz .

Bu durumda, mobil tarama deneyiminizi mahvedecek herhangi bir sinir bozucu pop-up görme şansını azaltacaktır.

Rakip tarayıcılar benzer bir işlev sunar, fakat Ghostery, pop-up‘lar gibi rahatsızlıkları engellemede en agresif şöhrete sahiptir. Öte yandan, Google‘ın Chrome ile çalışması, büyük olasılıkla hızlı bir seçenek olmasını ve Android ile derinlemesine bütünleşmesini sağladığından , bu tarayıcıyı engellemenin açık bir şekilde seçilmesi de mümkün.

Chrome, üçüncü taraf reklam engelleyicilerine en kısa zamanda yeniden izin verecek gibi görünmese de Google , Şubat ayında Chrome‘daki Daha İyi Reklamlar Deneyimi Programı için destek sağladı . Bu sistem sayesinde Chrome , Daha İyi Reklamlar için Koalisyonun kriterlerini ihlal eden reklamları otomatik olarak kaldırır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.