Android’de selfie fotoğrafını ters çevirme

/ 22 Temmuz 2019 / 39.149 / yorumsuz
Android’de selfie fotoğrafını ters çevirme

Özçekimler çekerken Android akıllı telefon genellikle yansıtılmış bir fotoğrafta varsayılandır. Onları nasıl doğru yuvarlayacağınız.

Çoğu telefon, ön bakan kamerayla çekilmiş fotoğrafları aynen önizlemede göründüğü gibi kaydeder. Ancak bu, aslında yaşam için doğru olmadıkları anlamına gelir. Sağ elinizi kaldırın ve bir selfie çekin ve ardından fotoğraf makinenizdeki fotoğrafa bakın. Şanslar sağda görünecektir, ki bu sol eliniz olacaktır. Pek çok durumda, bu iyi, çünkü resmin çevrildiğine dair gerçek bir gösterge yok, ancak sözler ve diğer masal tabelaları sahnede olduğunda değişiyor.

Peki, bunun gerçekleşmesini nasıl önleyebilir veya olaydan sonra bir şeyleri düzeltebilirsiniz? Android telefonunuzda nasıl selfie fotoğrafını çevirebileceğinizi gösteriyoruz .

Fotoğrafım neden geriye doğru?

Bir selfie almak için telefonunuzu tuttuğunuzda, gördüğünüz görüntü aynaya bakmak gibidir, bu yüzden sık sık ‘mucize’ denir. Her ne kadar kamera lensi sizi gerçek hayatta sana bakan insanlarla aynı görse de, algılanan bilgelik, kendinizin doğal olmayan bakış açısıyla sunulmasının biraz rahatsız edici olabileceğidir: sonuçta kendinize bakmak mümkün değildir. Vücut dışı bir deneyiminiz yoksa, bu yönelim. Böylece, görüntü yansır, yansıtma etkisi yaratır ve aşkın meditasyona olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Telefonumun fotoğraflarımı çevirmesini nasıl durdurabilirim?

Açıkçası, en kolay çözüm dosyaların çevrilmiş oryantasyonda ilk etapta kaydedilmesini önlemek olacaktır. Birçok Android telefon bu yeteneği sunar, ancak genellikle Ayarlar menüsünde gizlenir . Hatta bazı telefonlar, ilk aldığınızda özçekmişleri kurtarıp kurtarmama seçeneği sunar.

Ancak ‘yansıtılmış’ olduğunuzu ve şimdi pişman olduğunuzu varsayarsak, Kamera uygulamasını açın ve Ayarlar’ı arayın . Bazen bu klasik dişli ikonudur, ancak bazı telefonlarda Ayarlar seçeneği varken üç nokta olabilir . Cihazınızda hangisini bulursanız ona dokunun.

Şimdi, Aynalı fotoğrafın ya da Resimlerin önizlemesindeki çizgileri boyunca bir seçenek bulana kadar seçenekler arasında gezinin . İlkini OnePlus 7 Pro’da bulduk, ikincisi Samsung Galaxy S9’da . Bir olanlar hakkında Pixel veya Android (ya da daha doğrusu Google’ın tercih düzeni) saf bir sürümünü kullanın Android One modellerinin herhangi olarak seçeneği aşağı bulacaksınız ön kamera için Ayna fotoğrafları . Her durumda, ayarı kapatın ve selfies bundan böyle doğru bir şekilde kaydedilecektir.

Özçekim kamerasının önizleme için görüntüyü çekerken yine de göründüğünü, ancak kaydedilen sürümün doğru yönde olacağını unutmayın. Ayrıca, bu yalnızca önceki tüm görüntüler kaydedilmiş olduğundan ayarları değiştirdikten sonra çekilen fotoğraflar için geçerlidir.

Android’de bir fotoğrafı nasıl çeviririm?

Yansıtılmış bir görüntüyü normal görünüme dönüştürmek istiyorsanız, bu zor değildir. Muhtemelen cihazınızdaki yerleşik fotoğraf görüntüleyiciyle bunu yapamazsınız, ancak bu, Google’ın ücretsiz Snapseed uygulamasını indirerek kolayca düzeltilebilir .

Başlatın ve düzeltmek istediğiniz fotoğrafı açın. Ekranın altındaki Araçlar seçeneğine dokunun , sonra görünen menüden Döndür’ü seçin .

Ekranın altında, aralarında noktalı bir dikey çizgi olacak şekilde birbirini gösteren iki ok bulunan bir simge göreceksiniz. Buna dokunun; görüntünün normal bir yöne döndüğünü görmelisiniz. Değişiklikleri kaydetmek için sağ alt köşedeki onay simgesine dokunun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.