Android’de spam e-postasını nasıl engelleyebilirsiniz?

/ 19 Ocak 2019 / 642 / yorumsuz
Android’de spam e-postasını nasıl engelleyebilirsiniz?

 

Android’de spam e-postası nasıl engellenir?

Geçtiğimiz yılın sonuna doğru Google’ın Android için Gmail’i güncelleyeceği ve bireysel e-postalar için Ayarlar menüsüne ‘Engelle ’ve’ Abonelikten Çıkma’ seçeneklerini göstereceği bildirildi. Bu harika bir haber ve birkaç dokunuşla bir e-postayı engellemeyi ya da bir e-posta aboneliğini iptal etmeyi çok daha kolay hale getirmeli, ancak uygulama filtrelemesini henüz görmedim. Bu arada, bir Android telefon veya tablette e-postayla nasıl engelleneceğinizi veya aboneliğinizi nasıl iptal edeceğinizi göstereceğiz.

Android için Gmail’den gelen spam mesajlarını engellemenin bir yolunu arıyorsanız, önce spam mesajlarını ve belki de daha önce size bir noktada pazarlama bilgilerini göndermeye istekli olmayan şirketlerden gelen e-postaları ayırt etmek önemlidir.

Bir e-postayı spam olarak işaretlediğinizde, bu mesajın sizin için sorun olmasını engeller, ancak diğer kişilerin de sorunlara yol açmasına neden olabilir. Bir e-postayı spam olarak işaretlemek, Google’a yönlendirilir; bu, aynı etki alanı hakkında birden fazla şikayet alıp almadığını araştırır. Google bu konuda hareket etmeye karar verirse, bu adres kara listeye alınabilir ve bu da ötesinde daha fazla insanı etkiler.

Online olarak herhangi bir mal veya hizmet satın aldıysanız, sinir bozucu ancak spam olmayan e-posta ile ne demek istediğimizi tam olarak bileceksiniz. Ödeme kutusundaki onay kutusunu kaldırma ihtimalini büyük ölçüde ihmal etmiş ve böylece pazarlama bilgilerinizi size e-postayla göndermeleri için yetkilendirilmiştir. Kızdırıcıdır ve durmasını istiyorsunuz, ancak bu e-postayı spam olarak işaretlemek cevap değildir.

Android’deki spam e-posta listesinden çıkmak

Meşru bir şirketten e-posta gönderilirse, içinde bir yerde abonelikten çıkma bağlantısı olmalıdır. Bu e-postanın en altında olabilir ve çok küçük basılmış olabilir, ancak iddiaya gireriz orada. Bu e-postaların aboneliğinden çıkmak, onları spam olarak işaretlemekten çok daha iyi bir çözümdür, çünkü gönderildiklerinde engellemek yerine, ilk etapta size gönderilmelerini önler.

Üyelikten çıkmak için genellikle yapmanız gereken tek şey Üyelikten Çık bağlantısını tıklayın. Bu, Android telefonunuzda veya tabletinizde tarayıcıyı açacak ve bu bültenden şimdi çıkıldığını doğrulamalısınız. Bazı siteler, hesap tercihlerinizi ayarlamak için hesabınıza giriş yapmanızı gerektirebilir.

Bültenlerinden aboneliği iptal eden şirketten mesaj almaya devam ederseniz, devam etmekten ve bu mesajları spam olarak işaretlemekten çekinmeyin. Bunu nasıl yapacağınızı aşağıda açıklayacağız.

Android’de spam e-postası nasıl engellenir?

Sıklıkla ilgilenmediğiniz veya size e-posta gönderme izni vermediğiniz bir şirketten sık sık mesaj alıyorsanız, bunlar muhtemelen istenmeyen postalardan daha fazladır. Android için Gmail’de olduğu gibi bildirmek kolaydır.

Bir Gmail iletisini spam olarak bildirmek için, mesajı açın ya da seçmek için konuşma listesi bölmesine dokunup basılı tutun, ardından Gmail’in üstündeki üç dikey nokta simgesine dokunun ve ‘Spam olarak bildir‘i seçin. İşte bu kadar kolay.

Şu andan itibaren bu göndericiden gelen mesajlar telefonunuza veya tabletinize gönderilecek, ancak spam klasörünüze gelecekler ve bir bildirim almayacaksınız. 30 gün sonra otomatik olarak silinecekler.

Spam olarak işaretlenmiş mesajları araştırmak ve uygun işlemi yapmak Google’a bağlı olacaktır.

Gmail iletilerini belirli gönderenlerden nasıl engelleyebilirim?

Gmail iletilerinizi (PC’de, dizüstü bilgisayarda veya tablette) görüntüleyebileceğiniz bir masaüstü tarayıcıya erişiminiz varsa, belirli bir göndericiden gelen mesajları engelleme seçeneği de vardır. E-postayı Gmail’in masaüstü sürümünde açın ve Gmail iletisinin sağ üstündeki aşağı ok simgesini tıklayın. Burada, X’in e-postayı gönderen olduğu “X” Engelleme seçeneğini bulacaksınız. Gelecekte size spam mesaj göndermelerini engellemek için buna dokunun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.