Android’de takma ad ekleme: Google Kişilerinize takma ad verin

/ 20 Ocak 2019 / 619 / yorumsuz
Android’de takma ad ekleme: Google Kişilerinize takma ad verin

Android’de takma ad nasıl eklenir?

Telefon görüşmeleri başlatmak veya metin göndermek için Google Asistan‘ı kullanırsanız, Google kişilerinize takma adlar eklemek işlemi daha doğal hissetmenize neden olabilir. İşte Android’e takma ad ekleme.

Buna güzel bir örnek, anneni aradığın zaman. Google Asistan’dan Emine’yi aramasını istemeyeceksiniz (ya da annenizin adı ne olursa olsun). Bu sadece garip. Annene ‘anne’yi takma adını ver ve onun yerine anneni aramasını isteyebilirsin.

Google Kişilerinize takma ad eklemek gerçekten çok kolay. Zaten anneme telefonumda annem olarak kaydettiğim için, burada onun yerine ‘Micheal benim erkek arkadaşım’ kalıbını kullanacağız.

Google Kişilerine takma ad nasıl eklenir?

• Telefonunuzda Google Asistan’ı veya Google uygulamasını açın.

• Ya Google’ı okutun ya da konuşmak için mikrofona dokunun ya da sorgunuzu başlatmak için metin alanına dokunun.

• Google’a bir kişiden ve sizinle ilişkisinden bahsedin. Örneğin, ‘Emine benim annem’ veya ‘Micheal benim erkek arkadaşım’

• Bu ilişkinin geçerli olabileceği birden fazla kişiniz varsa, Google sizden hangisini kastettiğinizi seçmenizi ister – sadece ona dokunun.

• Kişinizi bu takma adla kaydetmek için, mavi dairenin içindeki onay işaretine dokunun.

• Google, takma adın eklendiğini onaylayacaktır.

• Bu takma adı daha sonra kaldırmak için yukarıdaki işlemi uygulayın ancak bu kez ‘Michael benim erkek arkadaşım değil ‘ deyin. Google, takma adı kaldırmak isteyip istemediğinizi soracak; yaparsanız mavi onay işaretine dokunun.

• Onları kaydettikten sonra, takma adlarınızı Google Asistan’ı açarak ve Ayarlar, Hesaplar ve gizlilik, Takma adlar ile ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.