Android’deki bildirim geçmişinizi nasıl görüntüleyebilirsiniz?

/ 19 Aralık 2018 / 5.573 / 1 Yorum
Android’deki bildirim geçmişinizi nasıl görüntüleyebilirsiniz?

 

Android’de bildirim geçmişi nasıl görüntülenir?

Android‘i oldukça uzun süre kullandıysanız, yanlışlıkla bir veya iki nedenden dolayı bir bildirim ya da başka bir bildirim almışsınızdır. Bazen acele edip veya yanlışlıkla bildirim çekmecesindeki her şeyi anlam ifade etmeden temizleriz. Daha sonra tüm bildirimlerin nereye gittiğini merak ediyorsanız işte tam bu sırada biz devreye giriyoruz ve merakınızı gidermeniz için yardımcı olacağız.

Ancak, cevapsız mesajlardan, e-postalardan, uygulama Güncellemelerinden ve hatta stok bildirim günlüğündeki sistem mesajlarından her şeyi bulabileceğiniz için endişelenmeyin. Ayrıca son mobil bildirim geri getirmek için herhangi bir Android 8.0+ telefonda Unnotification kullanabilirsiniz. İş veya ailenizden acil bir mesajı kaçırdıysanız ve cevapsız uyarıyı bulmak için önce hangi uygulamayı açmanız gerektiğini bilmiyorsanız, her iki yöntem de Can kurtarıcıdır.

Sadece her Android telefon stok bildirim günlüğü olmayabilir unutmayın. Bu kısayolu Google Pixel 2 XL, Pixel 3 ve Razer Phone 2 Android’in stok veya yakın stok versiyonlarına sahip tüm telefonlarda test ettim. Samsung Galaxy S9 ve LG G7, Android’in sistem ayarları içinde herhangi bir yerde listelenen günlüklere sahip değildi. Ancak, bunun için bir geçici çözüm var.

Varsayılan günlüğüne sahip olmayan telefonlar için (veya daha kullanıcı dostu bir deneyim istiyorsanız), Unnotification de indirebilirsiniz. Uygulama son görevden bildirim yanı sıra bildirim geçmişini geri getiriyor. Uygulamayı Play Store‘da bulabilirsiniz.

Android’de bildirim geçmişinize nasıl göz atılır?

1.) Ana ekranınızda herhangi bir yere uzun basın.
2.) Ekranın altındaki widget’ları seçin.
3.) Aşağı kaydırın ve “Ayarlar kısayolu” widget’ına dokunun.
4.) “Bildirim Günlüğü” ne dokunun.
5.) Widget’ı ana ekranınıza yerleştirin.
6.) Widget’a dokunun ve geçmiş bildirimlerinizi gözden geçirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Android’deki bildirim geçmişinizi nasıl görüntüleyebilirsiniz? (1 Yorum)