Android’deki uygulamaları telefon belleğinden SD karta nasıl taşıyabilirsiniz?

/ 30 Ekim 2018 / 846 / yorumsuz
Android’deki uygulamaları telefon belleğinden SD karta nasıl taşıyabilirsiniz?

 

Android Telefondan SD Karta Uygulama Nasıl Taşınır?

Genellikle Android akıllı telefonlarda depolama bir sorun değildir . Çoğu Android destekli akıllı telefonlardaki temel depolama alanı genellikle 32GB‘tır. Bununla birlikte, bazı giriş seviyesi Android telefonlarda depolama sorunları olabilir. Bu genellikle bir kullanıcının telefonunda indirebileceği uygulama sayısını kısıtlar . Burada, uygulamalardan bazılarının bir SD karta aktarılması bir çıkış yoludur. Fakat, tüm uygulamaları bir SD karta aktaramayacağınızı da unutmayın, aynı zamanda birçok Android telefon bu özelliği desteklemez.

Önce SD kartlara taşımak istediğiniz uygulamaları belirleyerek başlayalım. Lütfen sürekli senkronizasyon gerektiren uygulamaların taşımayın bunu kesinlikle önermiyoruz. Örneğin, WhatsApp‘ı harici depolama alanınıza taşırsanız, uygulama size düzenli güncellemeler göndermez. Ayrıca, telefonunuzu SD kart olmadan kullandığınızda uygulama kaybolacaktır. Önceden yüklenmiş veya yerel uygulamalar da taşınamaz (özellikle Google’ın uygulamaları). Bu nedenle, bazen kullandığınız uygulamalarınız varsa ve SD kartınızda yeterli alan varsa, taşımak iyi bir fikirdir.

Telefondan SD Karta Uygulama Nasıl Taşınır?

1. Telefonunuzun ‘Ayarlar‘ bölümünün altındaki Uygulamalar yönetimi bölümüne gidin. Burada telefonunuza yüklenen tüm uygulamaları listeleyeceksiniz. Uygulamalardan birini seçmek sizi bireysel uygulama ayarlarına yönlendirecektir.

2. Uygulama ayarına girdikten sonra, “SD karta taşı” seçeneğini bir seçenek olarak görebilmeniz gerekir. Android, hem telefon hem de SD kart belleğinde yüklü uygulamaların tespit edilmesine ilişkin hükümler getirir.

3.SD karta taşı” seçeneğini tıklayın ve işlem tamamlanana kadar bekleyin. Bu işlem birkaç saniye kadar çok uzun olmayacaktır.

Uygulama SD kartınıza taşındıktan sonra, ayarları menüden kaldırabilir ve uygulamanın hala menüde olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

SD Karttan Telefona Uygulama nasıl taşınır?

Uygulamayı dahili belleğe geri taşımak istediğinizde, SD kartı monte edebilir ve ayarlar menüsüne geri dönebilirsiniz. “SD karta taşı” yerine, uygulama “Telefon belleğine taşı” seçeneğini gösterir. Böylece işleminizi gerçekleştire bilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.