Android’den iPhone X’in Face ID’sine Rakip!

/ 11 Aralık 2017 / 757 / yorumsuz
Android’den iPhone X’in Face ID’sine Rakip!

Android’den iPhone X’in Face ID’sine Rakip!

iPhone X ile tanışmamızın üzerinden çok kısa bir süre geçmiş olsa da 2018 yılında gelecek olan Android cihazlar, iPhone X’e has özelliklerin izinden gitmeyi planlıyor. Qualcomm Snapdragon 845 çipsetinin desteklediği deep portrait özelliğinin yanı sıra Face ID ve Face Unlock gibi özelliklerin benzerlerinin birçoğu Android cihazlarda yer alacak gibi görünüyor.

Amiral Gemileri Yeni Bir Çığır Açabilir

Snapdragon 835’e sahip olan birçok Android amiral gemisi, kamera özelliklerine bakıldığında iPhone X’in gölgesinde kalıyor olsa da yeni nesil cihazlar; 10nm çipi ile iPhone X’i geçmekle yetinmeyerek yeni bir çığır dahi açabilir. Huawei Honor View 10 ise şimdiden Animoji ile benzer özellikler geliştirmeye çalışıyor.

Mevcut durumda piyasada yer alan bazı Android cihazların çift kameraları bulunsa da iPhone X kadar iyi alan derinliği ile yüz tanıma teknolojisine sahip değil. Bunun sebebi ise donanımın bu teknoloji ile desteklenmiyor olması. Qualcomm’un çip üzerinde sistem tekniği ile gelecek olan Android cihazlar, iPhone X’i gölgelerinde bırakacak gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.