Androidin Yeni Sürümlerini Pek Kullanan Yok!

/ 16 Kasım 2017 / 756 / yorumsuz
Androidin Yeni Sürümlerini Pek Kullanan Yok!

Yeni Rapor Android’in En Ciddi Sorununu Ortaya Çıkardı

Android işletim sistemi ile ilgili yayımlanan Kasım ayı raporu oldukça dikkat çekici bir sorunu bir kere daha gözler önüne serdi. Sürekli olarak yeni güncellemeler yayımlayarak işletim sistemini yenilemeye ve iyileştirmeye devam eden Android aynı başarıyı ne yazık ki güncel sürümleri kullanıcılara ulaştırma konusunda gösteremiyor. Android Kasım ayı raporu verilerine göre Android işletim sistemini kullanan her 5 cihazdan sadece birinde en son sürüm yüklü bulunuyor.

Android Oreo İşletim Sistemini Kullananların Sayısı Çok Düşük

En son Android sürümü olarak Android 8.0 sürümü yayımlanırken ne yazık ki son işletim sistemini kullanan akıllı cihaz sayısı oldukça az görünüyor. Hatta son yayımlanan sürümden bir önceki sürüm olan Android 7.0 Nougat sürümü bile daha pek çok telefonda bulunmuyor ve Android işletim sistemleri içerisinde en çok kullanılan sürüm Android 6.0 işletim sistemi olan Android Marshmallow işletim sistemi olarak öne çıkıyor.

Neden Yeni Sürüm Güncellemeleri Telefonlara Gelmiyor

Ne yazık ki Android işletim sistemini kullanan cep telefonunu üreten markalar daha fazla para kazanma hırsı ile güncellemeleri cihazlara vermiyor ve telefon kullanıcılarını 2 senede bir telefonlarını yenileme mecburiyetinde bırakmaya çalışıyorlar. İOS işletim sistemi ile kıyaslandığında bu son derece ciddi bir sorun olarak ortaya çıkarken verilen güncellemelerin tüm akıllı telefonlara verilmesi konusunda tüketicilerin biraz daha ısrarcı olmaları gerekiyor gibi görünüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.