Android’in Yeni Varisi “Fuchsia OS” Oldu

/ 28 Temmuz 2018 / 529 / yorumsuz
Android’in Yeni Varisi “Fuchsia OS” Oldu

Android’in Yeni Varisi “Fuchsia OS” Oldu

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android sürekli olarak geliştirilmeye devam edilirken Google yeni işletim sistemleri üzerinde de çalışmalara devam ediyor. Google tarafından 2016 yılında geliştirilmeye başlanan Fuchsia OS işletim sistemi için ise gelecekte Android işletim sisteminin yerini alacağı iddiası ortaya atıldı. Hatta Google çok yakında satışa sunacağı bazı cihazlarda Fuchsia OS işletim sistemini yükleme kararı aldı.

Fuchsia OS Kullanıcılara Nasıl Avantaj Sağlayacak?

Google tarafından en yetenekli 100 mühendis istihdam edilerek çalışmaların devam ettirildiği projede şu ana kadar çok önemli gelişmelere imza atıldı. Fuchsia OS ile Android karşılaştırılması yapıldığında ortaya çıkan en büyük fark ise Fuchsia OS işletim sisteminin çok daha fazla sistemle entegre olarak çalışması gösteriliyor. Yani Android işletim sistemi akıllı cep telefonları ve tabletler ile uyumlu olarak çalışırken Fuchsia OS işletim sistemi ise bunlara ek olarak akıllı ev sistemleri ve bu sistemlerle uyumlu tüm cihazlar ile akıllı hoparlör gibi pek çok farklı cihazla da uyumlu olarak çalışabiliyor.

Fuchsia OS Uyumlu Akıllı Ev Teknolojileri Geliyor

Bilindiği üzere Android Linux tabanını kullanıyor ancak gelen ilk haberlere göre Fuchsia OS bu tabanı kullanmayarak büyük bir fark yaratacak. Fuchsia OS uyumlu akıllı ev teknolojileri ise en geç 3 sene içerisinde Google tarafından geliştirilerek satışa sunulacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler