App Store Üzerinden Para İadesi Nasıl Alınır?

/ 28 Şubat 2019 / 935 / yorumsuz
App Store Üzerinden Para İadesi Nasıl Alınır?

Apple üzerinden ürün alımı ardından yanlışlıkla yapılan ödemeler için ücret iadesinin nasıl alınacağı hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Akıllı telefonlarda bulunan store işlemi sayesinde uygulama indiriyoruz ve bazen de ürün satın alımını gerçekleştiriyoruz.

Ücretli olan bir çok uygulama vardır hatta bu durum en çok oyunlarda vardır. Ancak ücretsiz oyunlar vardır ve bu oyunları indirdikten sonra karşınıza indirdiğiniz oyunla alakalı satın alma işlemleri olabilir. Mesela okey uygulamasını indirdiniz ve ardından paranızın daha fazla olması için çip satın alma işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ancak siz böyle bir durum istemiyorsunuz ve elinizin yanlışlıkla değmesi sonucu ya da çocuklar tarafından yanlışlıkla satın alınma işlemi sonucu paranız gider. Böyle bir durum yaşıyorsanız iade için Apple Store tarafından 90 gün içerisinde satın alınan işlemlerin geri iadesi olmaktadır.

Apple Ücret İade Talep Etme

Yanlışlıkla satın alınan ya da beğenilmeyen ürünü geri iade etmek için “ http://reportaproblem.apple.com/  adresine tıklayarak Apple kimliğiniz ve Şifrenizi girin. Bu alana giriş yaptıktan sonra 90 günlük olan uygulamalarınızı bu alanda görmüş olacaksınız. Fatura ödemelerinizin ID numarasını bu alandan görmüş olursunuz.

Yanlış alınan uygulamanın karşı kısmında bulunan sorun bildir butonuna tıklayın ve bu satın alma işlemini ben yetkilendirmedim alanına basın. Açıklama bölümüne ise “Yanlışlıkla elim değdiği için bu ürün satın alınmıştır. Bu yanlışlıktan dolayı para iadesi istiyorum.” Şeklinde bir açıklamayı Türkçe ve İngilizce olarak yazın. Ücretin geri iadesi olması için de 10 güne kadar iade edilecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.