Apple A12 Yeni iPhone İşlemcisi Oldu

/ 3 Haziran 2018 / 278 / yorumsuz
Apple A12 Yeni iPhone İşlemcisi Oldu

Apple A12 Yeni iPhone İşlemcisi Oldu

Akıllı telefon üreticilerin artık işlemcilere ağırlık vermeye başlamaları ile beraber her yeni telefon serisinde kullanılan işlemcilerin kaliteleri de artıyor. Akıllı telefon piyasasında yaşanan rekabette “bende varım” demek isteyen Apple’da yeni seri için yeni işlemci kullanmaya hazırlanıyor. Apple A12 adı verilen işlemci aynı zamanda dünyada ilk kez 7nm fabrikasyon süreci sonucunda üretim başarılan ilk işlemci olma unvanına da sahip olacak.

Üretim Eylül Ayında Başlayacak

Apple A12 işlemci Eylül ayından itibaren üretime başlayacak. Tamamlandıktan sonra üretilecek olan tüm Apple cihazlarda daha yeni bir işlemci üretilene kadar Apple A12 işlemci kullanılacak. İşlemci bir önceki seri olan Apple A11 işlemciye oranla yüzde 20 daha üst seviye performans sergileyecek. Yine yeni nesil işlemcinin kullanılacağı cihazların batarya tüketimi yüzde 40 oranında azaltılacak. İşlemci konusunda her zaman iddialı olan Apple yeni işlemci serisi ile bu iddiasını da bir kere daha gözler önüne sermiş oldu.

En Güçlü İşlemci Hangisi?

Şu anda piyasada kullanılan akıllı cep telefonları ve tabletlerde kullanılan işlemciler arasında en güçlü olarak kabul edilenler Qualcoom Snapdragon 845 ve Apple A11 Bionic işlemciler olarak gösterilmektedir. Snapdragon işlemcinin üst model üzerinde çalışmalara başladığının duyurulması ile beraber Apple hemen karşı atağa geçti ve Apple 11 Bionic işlemcinin bir üst modeli olan Apple A12 işlemci üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Üretim tamamlandığı anda en güçlü işlemci unvanını bu işlemci elde edecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.