Apple, Güncellemeden Sonra Aşırı mı Isınıyor?

/ 26 Aralık 2018 / 428 / yorumsuz
Apple, Güncellemeden Sonra Aşırı mı Isınıyor?

Apple, Güncellemeden Sonra Aşırı mı Isınıyor?

 

Apple tarafından sürekli olarak yeni güncellemeler yayımlanıyor. Peki, yeni sürümler telefonlarda uyumsuzluk sorunu mu ortaya çıkarıyor? İphone cihazlarında güncelleme sonrasında ortaya ısınma problemi çıkıyorsa ne yapılmalı?

 

Önceden Android Isınıyordu!

 

Akıllı telefonların vazgeçilmez sorunlarından birisi hiç şüphesiz ısınmaları ile ilgili oluyor. Eskiden sadece Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda ısınma sorununu sıklıkla görüyorken, bu dönemlerde Apple cihazlarında da ısınma sorunu baş göstermeye başladı.  Isınmanın telefona vereceği zarar yazılımsal ve donanımsal olarak karşılaşacağımız durumlardan birisidir. Bu nedenle aşırı ısınma varsa soğutma için ne yapılması gerekiyor inceleyelim.

 

İphone Isınma Sorununda Ne Yapılmalı?

 

Isınma problemi özellikle oyun oynanmasında veya bir uygulamayı uzun süreli kullanımda meydana gelir. Ayrıca yaz aylarında ısınma en üst seviyelere kadar çıkıyor. Telefonunuzun ısınmadan dolayı başta fiziksel olmak üzere yazılımsal bir hata ile karşılaşmak istemiyorsanız telefonunuzu kapatmanız ve 15 dakika kadar beklemeniz tavsiye edilir. Telefonunuzu açtıktan sonra ısınmasına neden olan uygulamayı bir süre açmamanızda fayda olacaktır.

 

Telefon Şarjdayken Isınıyorsa

 

İphone telefonumu şarja takınca ısınıyor diyorsanız muhtemelen yan sanayi şarj aleti kullanıyor olabilirsiniz. Hayır, şarj cihazım orijinal diyorsanız şarj kablosunu kontrol etmenizde fayda olacak. Ayrıca telefonu şarja taktıktan sonra hala kullanmanız veya arka planda açık olan uygulama varsa ısınmasına neden olabilmektedir. Önerilerimizi yerine getirmeniz durumunda ısınma problemini bir nebzede olsa önler telefonunuzun zarar görmesini engellemiş olursunuz.

 

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.