Apple kimliği oluşturma tarihi

/ 5 Mart 2019 / 175 / yorumsuz
Apple kimliği oluşturma tarihi

Bugün sizlere Apple kimliğinin hangi tarihte oluşturuldu sorusuna yanıt bulmanızı anlatacağız. Eğer sizlerde bizim gibi bu konuyu merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. İşte detaylar…

Sizlerinde bildiği gibi Apple ürünlerinde, Apple Store, telefon aktifleştirme, yedekleme, icloud gibi birçok alanda Apple kimliği hesabımız gerekiyor. Bu hesap ile giriş yapıp işlemlerimizi gerçekleştirebiliyoruz. Sizlere daha önce Apple kimliğinin nasıl açıldığını anlatmış ve bilgi aktarmıştık. Bugün ise Apple kimlik oluşturma tarihini öğrenmeyi anlatacağız.

Apple kimliği oluşturulma tarihi

Apple kimliğinin oluşturulma tarihini öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. Genel anlamda yeni aldığımız veya yeni açtığımız Apple kimliği ile bir uygulama yükleniyor. Apple kimliği açma tarihi hakkında net bir bilgi olmazken en yakın tahmini öğreneceğiz.

  • İlk olarak iPhone veya iPad cihazlarımızda App Store’u açın
  • Daha sonra Profil kısmına gelin.
  • Satın alınanlar kısmına tıklayın
  • Tüm uygulamalar diyin.
  • İlk yüklenen uygulamalar için en aşağıya kadar gidin.

İlk satın almış olduğunuz ücretsiz veya ücretli uygulamanın tarihini orada göreceksiniz. Sizde kimlik açtığınız zamanı bu kısımdan tahmin edebilir ve kendinize göre analiz edip net bir tarih belirleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse 15 Ocak 2018’de uygulamayı indirmişim. Demek ki o gün ben bir cihaz aldım, ya o gün akşamı yada bir gün sonra aktif edip kullandım.

Sizlerde kendinize göre çözümleyebilirsiniz. Bu konu veya diğer konularda merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.