Apple Yeni İşlemcisi A12 7 NM İle Geliyor

/ 28 Nisan 2018 / 819 / yorumsuz
Apple Yeni İşlemcisi A12 7 NM İle Geliyor

Apple Yeni İşlemcisi A12 7 NM İle Geliyor

Dünyanın en çok satan akıllı telefon markalarının başında yer alan Apple en çok satan serisi iPhone için çalışmalara devam ediyor. Serinin son üyesi olacak olan iPhone 9 modeli için sıkı bir şekilde çalışmaya devam eden teknoloji devi bu seri için yeni bir işlemci üzerinde çalışıyor. Yeni işlemci hem çok daha az batarya tüketecek hem de düşük pil tüketimine rağmen çok daha üst düzey bir performans sergileyecek.

Yeni İşlemci İçin Apple ve TSMC El Sıkıştı

Yeni nesil işlemci için Apple ortak müzakereye varmış olduğu TSMC ile anlaşma sağladığını duyurdu. A12 7 NM adı verilen yeni işlemci bir önceki modellerde kullanılan A11 işlemciden çok daha üst düzey bir performansı Apple müşterilerinin kullanımına sunacak. TSMC tarafından yapılan açıklamalarda ise 7 NM için hazır oldukları mesajı gayet net bir şekilde veriliyor.

Samsung ve iPhone Savaşı Kızışacak

Yeni işlemci haberlerinin yayılması ile beraber Apple markasının dev rakibi Samsung’a çevrildi. Samsung Galaxs S serisi için 2019 yılında çıkaracağı modelde bunun çok daha üstünde bir işlemci ile müşterilerinin karşısına çıkmak için şimdiden çalışmalara başladı. İşlemci konusunda Samsung markasının teknoloji anlamında daha üst düzeyde olduğu tartışılmaz bir gerçek olarak öne çıkarken ortaya atılan iddialardan biride Apple firmasının bu konuda Samsung firmasına ortak bir çalışma için teklif sunmak üzere olduğu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.