Apple’dan Çift Sim Kart Hamlesi Geliyor

/ 9 Temmuz 2018 / 769 / yorumsuz
Apple’dan Çift Sim Kart Hamlesi Geliyor

Apple’dan Çift Sim Kart Hamlesi Geliyor

Apple bilindiği üzere telefon üretimi konusunda dünya üzerinde yer alan firmaların başında geliyor. Yaptığı yenilikler ile beraber iPhone telefonlarını her sene düzenli olarak satışa çıkaran ve yoğun ilgi gösterilecek cihazları da kullanıcılarına sunan Apple bu sefer oldukça farklı bir yaklaşım içerisinde bulunduğunu kanıtlıyor. Son zamanların revaçta olan çift sim kartlı telefonlar yeni iPhone modellerinde karşımıza çıkabilir. Firma içerisinde yapılan toplantıların sızması ile beraber ortaya çıkan dedikodu Apple’ın da artık kendini geliştirme yönünde farklı bir rota uygulayacağını da gözler önüne seriyor. Nitekim bundan önce çift sim kartı destekli iPhone modeli hiç gündeme gelmemiş ve firma da bunun olmayacağını çok defa duyurmuştu.

Hangi Modeller Çift Sim Kartlı Olacak?

2019 senesinde çıkması beklenen iPhone XI ve iPhone 9 cep telefonu modellerinin çift sim kart desteği sunabileceği ve artık kullanıcıların iki farklı cihaz taşımak yerine tek bir telefon da bu özellikleri deneyimlemelerinin sağlanacağı da bu şekilde ortaya çıkmış oluyor.

Sadece Belirli Bölgeleri Kapsayacak

Yalnız firma içerisinden edinilen bilgilere göre iPhone’un çift sim kart barındıran cep telefonu modellerinin bölgesel olarak piyasaya sürüleceği ifadelerini de içeriyor. Yani belirlenen belirli bölgelerde yapılacak olan iPhone telefonlarında çift sim kart desteği görmek mümkün olsa da genel satış itibari ile böyle bir durumun oluşması beklenmiyor. İlerleyen seneler ne getirir bilinmez fakat Apple’ın bu yeni hamlesi ile beraber piyasada dalgalanma yaratacağı da kesin gibi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.