AppStore’a Bağlanmama Hatası Çözümü

/ 18 Ocak 2019 / 492 / yorumsuz
AppStore’a Bağlanmama Hatası Çözümü

AppStore’a Bağlanmama Hatası Çözümü

Apple modeli telefonlarınıza yeni gelen sürümleri yüklemiş olduğunuzda (iOS 12 ve ya yeni çıkacak olan iOS 13) telefon ekranında bazı durumlarda Apple Store’a bağlanmıyor hatasını görebilirsiniz. Telefon sürümlerinizde iOS güncellemesini yapmış olduktan sonra AppStore bölümünden yeni bir uygulama indirmek istediğiniz “bağlanamama” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bizlerde bu sorunun günlük yaşantınızda oldukça sık olarak yaşandığını anlamış olduğumuz için bugünkü yazımızda bu sorunun çözümü için sizlere bir yazı hazırlamaya düşündük. Telefonlarda görmüş olduğunuz “ AppStore” bağlanmıyor hatası anlık olarak karşınıza çıkabildiği gibi bazen de telefon içerisinde yazılımsal olarak belli problem yaşanabiliyor. Apple’ın uygulama merkezi içerisinde de bağlantınız yokmuş gibi davranarak büyük sorunlar oluşturması sizleri hatayla karşılaştırabiliyor.

Bağlanma Hatası Çözümü

Apple bu tür hatalara yönelik almış olduğu şikayetlere göre birkaç çözüm önerisi geliştirdi. Bu çözüm önerileri şu şekildedir;

  • İnternet bağlantılarınızı kontrol ediniz, Wifive yaLTE’nizi kontrol ediniz.
  • Hücresel verilerinizde sorun olablir. LTE olan internetinizi 3G’ye çekmeyi deneyiniz.
  • Telefonunuzu kapatıp, açınız.
  • Telefonun başlangıç ayarları yanlış olabilmektedir.
  • Apple hesaplarınızdan çıkış yaparak, tekrar açabilirsiniz.
  • İTunes üzerinden en baştan telefonunuza yazılımınızı yükleyebilirsiniz.

Apple telefonlarınıza gelen bağlantı hatasına karşı uygulayabileceğiniz çözüm önerileri bu şekildedir. Telefonunuza uygulamış olacağınız çözüm önerileri ile telefonunuzun hatasız bir şekilde çalışacağını görebileceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular