Arabaya Tablet Nasıl Kurulur?

/ 9 Ekim 2018 / 13.082 / yorumsuz
Arabaya Tablet Nasıl Kurulur?

 

Tablet Arabaya Nasıl Kurulur?

Android ile ilgili en iyi şeylerden biri, erişiminin yalnızca akıllı telefonlarımız ve tabletlerimizle sınırlı olmamasıdır. İşletim sistemini kullanan bazı benzersiz cihazlar görmemize rağmen, yetenekleri geçtiğimiz yıl boyunca daha yaygın bir uygulama buluyor. Bu nedenle, Android Wear ve arabalarımızda Android Auto kullanımı yaygınlaştı.2016 yılına kadar artan sayıda araca yönelirken, tabii ki, yeni bir araba için pazarda olmanız gerekiyor. Ayrıca, üçüncü taraf bir in-dash ünitesini manuel olarak kurma seçeneğiniz de vardır , fakat bunlar oldukça pahalı olabilir.

Aracınızda Android Autolike özelliklerinin keyfini görmenin nispeten daha ucuz bir yolu, Nexus 7 veya tablet bilgisayarınızdan başka 7 inç ila 8 inçlik tabletiniz olduğu sürece, diğer araçlar da mümkündür. Kurulumun tamamı çok fazla zaman almaz ve kurulumun birkaç saat içinde çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunun nasıl mümkün olduğunu merak ediyorsanız araç kontrol panelinize bir tabletin nasıl takılacağı ile ilgili hızlı kılavuzumuz!

 

Arabaya Tablet Kurmak İçin Araç ve Gereçler

 

 

İhtiyacınız olan ilk şey küçük bir kafa birimi amplifikatörü. Benim tercihim Alpine KTP-455U 4-kanallı güç paketiydi , çünkü nispeten ucuz ve ayrıca iş için mükemmel, herhangi bir sorun olmadan dashın içine sığacak kadar kompakt. Ayrıca bir 12V soketine, iki bağlantı noktalı bir USB araç şarj cihazına ve 10A sigortaya sahip bir sigortaya ihtiyacınız olacaktır. Görebildiğiniz gibi, bunlar zaten bağlanmıştı çünkü bu yüklemeyi önceki aracımda da yapmıştım. Ayrıca, bir RCA‘dan 3,5 mm‘ye kadar adaptör, bir Bluetooth adaptörü, bir kablosuz şarj aleti, bir çift zip bağları ve arabanızla uyumlu bir kablo demeti gereklidir. Birkaç kablo ekleyicisine de ihtiyaç vardır ve tel somunlar, lehimleme veya kıvırma yöntemi gibi herhangi bir seçenek herşeyi yapar.

 

 

Bluetooth bağdaştırıcı teknik olarak isteğe bağlıdır, takmak için her seferinde panonun açılmasına gerek kalmadan birden fazla aygıta bağlanabileceğim bir şeydir.

Aracınız için uygun kablo demetini bulmak son derece kolay veya çok hantal olabilir ve maalesef ikinci gruptaydım.  Çoğunlukla, bu çok kolay bir uyarlanabilir tablet yükleme işlemidir.

 

İhtiyaç duyacağınız araçlar söz konusu olduğunda, bir çift makas, küçük bir tornavida, tel kesiciler ve sıyırıcılar, bir iğneli burun pensi varsa bir sıkma aleti ve potansiyel olarak bazı anahtarlar ve bir Aracınızın marka ve modeline bağlı olarak multimetre. İhtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzda, yükleme işlemine başlamak için hazırsınız.

 

Arabaya Tablet Kurma İşlemi

 

 

Bir şey yapmadan önce, şeridi açmanız, o anda kurulu olan radyoyu çıkartmanız ve neyle uğraştığınızı öğrenmeniz kesinlikle iyi bir fikirdir. İlk olarak ve en önemlisi, satın aldığınız kablo demetinin çizgi içindeki bağlantılarla eşleştiğinden ve eşleşmezse, yanlış kablo demetine sahip olduğunuzdan emin olun. Bahsettiğim gibi, bu konuda oldukça sıkıntı çektim ve sahip olduğum tam konfigürasyonda çok az dokümantasyonla, bir fabrika amperi takmak zorunda kaldım ve çalışmasını sağlamak için fabrika kablolarını ekledim. Bununla birlikte, bunu yapmak zorunda kalmazsanız şanslısınız , fakat gerekirse bir geçici çözüm var.

 

 

Her şey bir eşleşme ise, ekleme yapmaya hazırsınız. Kabloları kafa ünitesinden eşleştirmek için kablo demeti ambalajındaki renk kodlarını kullanın ve hepsi aynı renkte olmaları muhtemeldir. Örneğin, güç için sarıdan sarıya, sol arka hoparlör için yeşil, sol arka negatif için yeşil, vb. Tüm kablolar birbirine bağlandıktan sonra, küçük bir tornavidayla kolayca yapılabilen pimleri ve kabloları plastik konektörlerden çıkarın. Ardından, bulduğunuz kabloyu arabanızdan alın ve kablo demetinizi aracın içindeki kablolarla eşleşecek şekilde yeniden sabitleyin, sol ön hoparlör sol ön hoparlörden pozitif olacak şekilde artı vb. Bu görev tam dikkatinizi gerektirir ve ilk bakışta oldukça zor olabilir, ancak ilerledikçe daha da kolaylaşacaktır. Burada kullanışlı bir ipucu, renk kodlarını çizgi içindeki tellerden alabileceğiniz bir resimle çapraz referanslamaktır. Tabii ki, bu amperden çıkan tellerin tamamen dağılmasıyla sonuçlanacak ve bu, fermuarların bir kısmının, temiz ve dolambaçlı bir şekilde saklanabilmesi için kullanışlı hale geldi.

 

 

Şimdi kablolama girişimlerinizde başarılı olup olmadığını kontrol etmek için iyi bir zaman olacaktır. Araba kontrol paneli için stereoyu sökün, tüm bağlantıları sökün ve yeni kablo demetinizi ve amp’i takın. RCA’yı 3,5 mm adaptöre amp girişine bağlayın ve Bluetooth adaptörünü de buna takın. Bluetooth adaptörüne bir telefon veya tablet bağlayın ve biraz müzik çalın. Şimdi bu müziği araç hoparlörlerinden duyuyorsanız, doğru yoldasınız demektir.

 

 

Sırada, yeni 12V soketinin, genellikle direksiyon simidinin altında bulunan, aracın iç sigorta kutusuna bağlanması gerekir. Kapağı çıkarın ve referans olarak kullanıcı el kitabını kullanarak, sadece anahtar açıldığında güç sağlanan bir 10A sigorta bulun. Bu, tabletiniz ve Bluetooth adaptörünüz otomobilin çalışmadığı zamanlarda bile otomobilinizin aküsünde bir tahliye olabileceği için gereklidir. Bunu yapmak için, önce negatif kabloyu 12V soketinden açıkta kalan herhangi bir çerçeveyi kullanarak topraklayın. Ardından sigorta kutusundan bir 10A sigorta çıkarın, sigortada bulunan boş yuvalardan birine takın, sigortaya ek bir 10A sigorta takın, sigortayı boş yuvaya takın ve araç şarj cihazını takın. Şimdi anahtarı kontağa çevirin ve yaşam belirtilerine bakın.

 

 

Doğru sigortayı bulduktan sonra, 12V soketinin negatif ucunu kalıcı olarak çerçeveye vidalayarak topraklayın ve sonra yeni güç kaynağını takmak için güzel, kullanışlı ve gizli bir yer bulun. Şans eseri, döşeme tahtasında, sadece orada bırakmak için kafa ünitesine yakın olan kapalı bir panel var. Kablosuz şarj aleti ve Bluetooth adaptörü için iki USB kablosunu arabadaki şarj cihazıyla birlikte delikten geçirin ve fişe takın. Burada, Nexus 7 için kablosuz şarj cihazını kullanabileceğimi belirtmek gerekir.Başka bir tablet kullanıyorsanız, şarj kablosunu doğrudan araç şarj cihazına da takabilirsiniz. Son olarak, Bluetooth adaptörünü yarı kalıcı olarak takmak için bir yer bulun. Direksiyon simidinin altındaki kullanılmayan küçük bir bölümün kenarındaki deliği açarak bunu yapabilirsiniz.

 

 

Amplifikatörün içindeki çizgiyi bazı fermuarlarla sabitleyin ve kablosuz şarj cihazını Nexus 7‘ye bağlayın. Bunu yapmak için orijinal olarak velcro kullanmayı planlarken, çok kalın olduğunu ve her iki taraftan da şarj edilmesine izin vermediğimi ve böylece bunun yerine biraz köpük montaj bandı kullanarak sona erdi.

 

 

Son adım, tableti gösterge panelinin içine monte etmektir. Bunu yapmak için Sugru kullanıyorum ve en cilalı seçenek olmasa da, daha kalıcı bir düzeltme elde edilinceye kadar güzel bir geçici çözümdür. Bu ayrıca, herhangi bir yükseltme veya gece boyunca değişiklik yapılması gerektiğinde tableti kolayca çıkarmamı sağlar. Çizgiyi çıkarın ve Sugru’yu tabletin her iki tarafına ve tabana yakın bir yere uygulayın, bırakın ve tableti içeri sokun, şimdi tabletin içine yerleştirin. Sugru’nun yeterince sağlam olamayacağı endişesi, tabletin üzerine dokunduğunda hafifçe hareket ettiği ve daha kalıcı bir düzeltmenin gerekli olacağından, bir şekilde doğru olduğu kanıtlanmıştı. Yani, şu an için yeterince iyi çalışıyor ve tüm kurulum harika görünüyor.

 

 

Son olarak, tablette Android Auto deneyiminin keyfini çıkarabilmek için, tabletin gerçek doğasından ödün vermeden, Android otomobil sistemini mükemmel bir şekilde taklit eden AutoMate beta kullanıyordum . AutoMate ayrıca, tablet şarj olurken ekranı açık tutar ve olmadığı zaman otomatik olarak kapanır, böylece mevcut kurulumda, araç çalışıyorsa, ekran da bu şekilde olur.

 

Yani arabanıza bir tablet takmak biraz zaman alıcı olabilir ve tam dikkatinizi gerektirir, daha pahalı bir üçüncü parti Android cihaza para harcamaya gerek kalmadan, aracınızda Android Auto deneyiminin keyfini çıkarmanıza olanak tanır bundan başaka iki seçenek vardır. Otomatik kafa ünitesi veya yeni bir araba almak zorundasınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular