Araç Bakımını Takip Eden Uygulama

/ 11 Kasım 2017 / 835 / yorumsuz
Araç Bakımını Takip Eden Uygulama

Araç Bakımını Takip Eden Uygulama

Kullanılan aracın ömrünü uzatması ve sık sık arızalanmasının önüne geçilmesi adına mutlaka araç bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekiyor. Sorunsuz bir araç kullanımı için bakımda araçta yer alan tüm aksamlar ve parçalar elden geçirilirken gelişen teknoloji artık sürücülerin hayatlarını büyük oranda kolaylaştıracak pek çok uygulamaya da ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biride araç bakım uygulaması olarak öne çıkıyor.

Aracınızı Bakıma Götürmeden Arızasını Belirleyin

Ticari sürümünün 1 sene içerisinde satışa sunulması beklenen araç bakım takip uygulaması ile aracınızda herhangi bir arıza olup olmadığı hakkında bildirimde bulunuyor. MIT araştırmacıları tarafından gerçekleştirilen titiz bir çalışma sürecinin sonucunda geliştirilen uygulama ses ve titreşim analizi yaparak sonuç elde edilmesini sağlıyor.  Yapılan bu analizler sonucu uygulama çeşitli otomobil sorunlarına karşı sürücüleri uyarıyor ve yaklaşan arızaların önceden belirlenerek daha büyük maddi hasarlarla karşı karşıya kalınmasının önüne geçiliyor.

Yıllık 125 Dolar Tasarruf Edebilirsiniz

Araştırma ekibi üyeleri arasında yer alan Seigel yapmış olduğu açıklamada geliştirilen uygulamanın ana amacının sürücüyü otomobilde arıza meydana gelmeden uyarmak olduğunu belirtirken bu sayede yıllık 125 dolarlık bir tasarruf elde edileceğini söyledi. Uygulamanın geliştirilmesi sürecinde önce arızası olmayan araç sesleri uygulamaya yüklenirken ardından da arızalı araçların sesleri yüklendi . Bu sayede uygulama ses ve titreşimleri mukayese eden uygulama aracınızda bulunan arızaları yaptığı analizler ile tespit edebiliyor. Uygulamanın geliştiricileri 1 yıl içide uygulamanın raflarda yerini alacağını belirtiyor


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.