Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

/ 26 Şubat 2018 / 47.208 / yorumsuz
Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Telefonun şarjının bitmesi ya da telefonun kaybedilmesi gibi durumlarda kişiler istediği takdirde kendi cep telefonu numaralarına gelen aramaları bir başka numaraya aktarabilmektedir. Yapılan bu işleme arama yönlendirme adı verilmekte olup farklı pek çok şekilde yapılabilir. Peki, arama yönlendirme nasıl yapılır?

Telefonla Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Telefon numaramı yönlendirmek istiyorum diyorsanız GSM operatörü ile yönlendirme, telefon menüsü ile yönlendirme ve telefona yazılım yükleyerek yönlendirme olmak üzere 3 farklı şekilde telefon araması yönlendirilebilmektedir. Telefondan çağrı yönlendirme işlemini gerçekleştirmek için telefon tuşuna dokunun ardından sırası ile daha fazla / çağrı ayarları / çağrı yönlendirme seçeneklerini tercih ederek ilerleyin. Çağrı yönlendirme menüsü üzerinde size sunulan seçenekler arasında tercih ettiklerinizi işaretleyin (telefon meşgulken çağrı yönlendirme, telefon kapalıyken çağrı yönlendirme, telefon ulaşılamıyorsa yönlendirme vb.) ve işleme devam edin. Onay vermeniz durumunda işleminiz tamamlanacaktır.

Turkcell Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Telefonunuzun arama bölümünü açın ve *21 yazdıktan sonra cihazınızı yönlendirmek istediğiniz numarayı yazarak # tuşuna basın. Telefonunuz yazdığınız numaraya yönlendirilecektir. Turkcell yönlendirme iptali için ise #21# tuşuna basın.

Vodafone Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Vodafone telefon yönlendirme işlemi için **21* yazdıktan sonra başına sıfır ekleyerek yönlendirme yapmak istediğiniz cep telefonu numarasını girmeniz yeterlidir. Sadece ulaşılamayan durumlarda yönlendirme yapmak isteyen kişilerin ise cep telefonu numarası önüne **61* tuşlamanız gerekmektedir. Vodafone arama iptali için ise ##21# yazmalısınız.

Türk Telekom Arama Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Çağrı yönlendirme yapmak için  *21* yazıp başına sıfır koymadan yönlendirme yapılacak olan telefon numarasını girin. Türk Telekom yönlendirme iptali için ise #21# yazmanız gerekmektedir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.