Arızalı Flash Disk Nasıl Onarılır?

/ 10 Ekim 2018 / 1.052 / yorumsuz
Arızalı Flash Disk Nasıl Onarılır?

Arızalı Flash Disk Nasıl Onarılır?

 

Son yıllarda kullanımı epey artan flash disk ve benzeri depolama aygıtları, özellikle dijital medyaların boyut açısından büyümeleri ile yaygınlaşmaya başladı. Bununla birlikte flash disklere yönelik yaşanan sorunlara dair çeşitli sorular sorulmaya başlandı. Örneğin arızalı flash disk nasıl onarılır? Bu sorunun cevabı farklı yollardan geçiyor.

Flash Disk Arızası

 

Eğer flash disk nasıl tamir edilir tarzı bir soru soruyorsanız öncelikle sorunun kaynağını bilmeniz gerekiyor. Yani yaşamakta olduğunuz problem gerçekten flash disk kaynaklı mı yoksa diski kullandığınız aletten dolayı mı yaşanıyor? Bu soruya vereceğiniz cevap sonrası tamir yollarına girişebilirsiniz. Problemin kaynağı yazılım tabanlı ise arızanın giderilmesi için kullanmakta olduğunuz işletim sisteminde değişiklik yapmalısınız.

Genellikle sistemsel hatalar sıklıkla görülüyor. Bu tarz bir durumda sistemin güncel olduğundan ve tüm sürücülerin güncel olacak şekilde yüklü olduğundan emin olmalısınız. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunlara rağmen sorun devam ediyorsa teknik bir arıza söz konusu olabilir. Bu durumda flash diske dışarıdan müdahale etmeniz gerekebilir.

Flash Disk Tamiri

 

Eğer diski biçimlendirdiğiniz halde görüntüleme ve kullanım gibi noktalarda sorun yaşıyorsanız uzman bir tamirciden destek alabilirsiniz. Genellikle flash disk içerisindeki parçalarda arıza oluşabiliyor. Bu durumda parçaların değişmesi gerekebilir. Bunu yapabilmek için de konu hakkında uzmanlaşmış olmak gerekiyor. Yanlış bir hata sonucu flash disk tamamen kullanım dışı dahi kalabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular