Arkadaşlarına Şaka Yapmak İsteyenlere “Sahte Virüs Mesajı”

/ 3 Kasım 2017 / 1.597 / yorumsuz
Arkadaşlarına Şaka Yapmak İsteyenlere “Sahte Virüs Mesajı”

Arkadaşlarına Şaka Yapmak İsteyenlere “Sahte Virüs Mesajı”

Teknoloji özellikle de kullanmayı çok anlamayan kişiler için bazen oldukça büyük sıkıntılar yaşayabiliyor. Kullanıcıların bu alanda yaşadıkları en büyük korku ise virüslerdir. Bu korku aslında büyük şakalar için de gerekli malzemeyi sağlıyor. İsteğe göre uyarlanmış hata mesajı yapmak için Vbscript kullanmanız bunun için yeterli oluyor.

Sahte Hata Mesajı Yapma

Sahte hata mesajı yapmak için ilk önce not defteri açıyorsunuz. Ardından da WScript.Echo “Bu Bilgisayar Kendini 30 Saniye Sonra İmha Edecektir!” iletisini yazıp .vbs formatı ile kaydediyorsunuz. Bunun için kaydet butonuna bastıktan sonra açılan pencerede kayıt türü olan bölümde .vbs formatı yazan bölümü seçmeniz yeterli oluyor. Daha sonra kaydettiğiniz dosyayı açarak bir deneme yapabilirsiniz.

Arkadaşınız Bilgisayarı Açınca Bu Mesajı Görsün

Arkadaşınızın bilgisayarı açar açmaz hemen bu iletiyi görerek daha da panik olmasını istiyorsanız bu dosyayı başlangıç dosyası olarak ayarlamanız gerekiyor. Bunu gerçekleştirmek için sırası ile başlat, cmd, regedit yazıp kayıt defterini açın. HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run konumunu seçtikten sonra dize değeri oluşturun. Değer verisi bölümüne dosyayı kaydettiğiniz konumu girin ve kaydedin. Bu şekilde arkadaşınız bilgisayarını açar açmaz sizin oluşturduğunuz hata mesajı ile karşı karşıya kalacaktır. Özellikle de ofis ortamında son derece eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak olan bu şakanızı gizlice kameraya alarak eğlencenin boyutunu arttırabilir, sosyal medyada paylaşarak takipçi sayınızı arttırabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular