Avustralyalılar Facebook’tan Çekiliyor!

/ 6 Temmuz 2018 / 670 / yorumsuz
Avustralyalılar Facebook’tan Çekiliyor!

Verilerin Dağıtılması Kullanıcı Kaybettirdi

Dünya üzerinde milyarlarca kullanıcısı bulunan Facebook yaşadığı güvenlik sorunlarının ardından kan kaybetmeye devam ediyor. Özellikle belirli bölgelerde yaşayan kullanıcılar Facebook hesaplarını birer birer silmeye başladılar. Bilindiği gibi Facebook’ta yer alan yaklaşık 80 milyon kullanıcının verileri farklı bir firma tarafından izinsiz olarak toplanmış ve sosyal medya platformu bu konu ile ilgili hukuki mücadele vermeye başlamıştı. Avustralyalı kullanıcılar da bu güvenlik açığına en fazla reaksiyon gösteren toplum olarak dikkatleri üzerlerine çekmiş durumdalar. Zira yaşanan skandalın ardından 1.8 milyon kullanıcı hesaplarını pasif duruma getirmiş vaziyetteler. Genel olarak 15 milyon kullanıcının hesaplarını sildiği düşünülürse bu oran Avustralya için son derece yüksek olarak da algılanabilir.

Avustralyalılar Facebook’tan Çekiliyor

Hesaplarını silen 1.8 milyon Avustralyalı kullanıcı varken bazı kesimler ise sadece güvenlik ayarlarını değiştirmek ile yetinmiş durumdalar. Yüzde 14’e tekabül eden bu kesim yaptığı değişiklikler ile beraber hesaplarını aktif olarak kullanmaya da devam ediyorlar. Toplam olarak 4 milyonun üzerinde Avustralya kullanıcı hesaplarında ya silme işlemine ya da gizlilik ayarlarını gözden geçirmeye gitmişler.

Güvenlik Açığı Kullanıcıları Etkiledi

Bu oran Facebook’un yaşadığı güvenlik açığının da nelere mal olduğunu en güzel açıklayan verilerden bir tanesi olarak firmanın karşısına çıkmış gibi gözüküyor. Aldığı önlemler ile beraber bu sorunun bir daha yaşanmayacağı Facebook tarafından açıklansa da güveni kaybolan kullanıcılar hala hesaplarını aktif etmiş değiller.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.