Android telefonunuzda veya tabletinizde pili nasıl kalibre edebilirsiniz?

/ 7 Nisan 2018 / 1.233 / yorumsuz
Android telefonunuzda veya tabletinizde pili nasıl kalibre edebilirsiniz?

Android telefonunuzda veya tabletinizde bataryanızı nasıl kalibre edebilirsiniz?

Batarya sorunları, akıllı telefon kullanıcılarının en büyük endişeleri arasında yer alıyor. Bu nedenle, pil boşaltma sorunlarını çözmek için birçok yararlı ipucu sunuyoruz. Bataryanızın performansının ve süresinin azaldığını fark ederseniz, Bataryanızı kalibre etme zamanı gelmiş olabilir.

Bataryada sorun olup olmadığını nasıl anlarım?

Her şeyden önce, Batarya performansınızın neden azaldığını tanımlamanız gerekir: Android sisteminin kalibrasyonu veya Bataryanın kendisi mi? Aşağıdaki bölümlerde kalibrasyona geçeceğiz, ancak önce Bataryanın hasar görüp görmediğini kontrol etmelisiniz.

Telefonunuzda çıkarılabilir bir pil kapağı varsa, telefonunuzu kapatın, kapağı çıkarın ve pili inceleyin. Çıkıntı veya sızıntı olup olmadığına bakın. Aşağıdaki resimde, normal bir pilin şişmiş olanın yanında nasıl göründüğünü göreceksiniz. Telefonunuz artık masaya yaslanmıyorsa, bu da şişmiş bir pilin işareti olabilir.

Cihazınızın uyumlu olduğunu kontrol edin

Bir Android tablete veya cihaza sabit disk veya USB stick bağlamak için USB OTG (On Go) uyumlu olmalıdır. Uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım? Bu basit, sadece üreticinin web sitesini veya cihazınızın kutusunu kontrol edin.

Ve bu tüm USB OTG’nin yapamadığı bir şey değil. Cihazınızın bir USB ana bilgisayar işlevi görmesini sağlayarak – yani, bağlandığınız diğer cihazların patronu olmak için – depolama cihazınız, klavyeler veya hatta müzik enstrümanları gibi ek donanımları el cihazınızla birlikte kullanabilirsiniz.

Akıllı telefonunuz çok eskiyse, artık kutuya sahip değilseniz veya model numarasından emin değilseniz, kontrol etmek için Chainfire’ın uygulamasını, USB Ana Bilgisayar Teşhisi’ni kullanabilirsiniz. Bu, USB OTG’nin Honeycomb (3.1) ‘den beri Android’de doğal olarak mevcut olduğunu ve bu yüzden cihazınızın zaten uyumlu olmadığından daha fazla olduğunu söyledi.

Uygulama sürümü: 1.3
Uygulama boyutu: 467 KB
Uygulama Uyumluluğu: Android 2.3 veya üstü
Ekonomik model: Ücretsiz

USB Host Diagnostics İndir

USB OTG’nin avantajları ve dezavantajları

USB OTG’yi ismini bilmeden zaten biliyor olabilirsiniz. Android’e bir klavye veya fare bağladığınız zaman, OTG teknolojisini kullanıyorsunuz ve akıllı telefonunuza bir sabit diski bağlamaktan ziyade bir sabit diski bağlamak artık daha karmaşık değil. Bu, harici sürücünüzün tanınacağından emin olmak için birkaç koşul olduğunu söyledi.

Tüm USB uyumlu cihazlar, harici güç kaynağı gerektirmedikleri sürece kullanılabilir. Ayrıca, depolama aygıtınız (sabit disk veya USB bellek) FAT32 biçiminde olmalıdır. NTFS medyası tanınmayacak. Diskiniz / anahtarınız bu formatta değilse, bunu biçimlendirip FAT32’ye yazabilirsiniz, ancak yeniden biçimlendirme işlemine başlamadan önce herhangi bir veriyi kaybedersiniz, bu yüzden önceden başka bir yere kaydettiğinizden emin olun.

Cihazınızın FAT32 formatında olması gerekir.

OTG USB kablosu satın alın

Cihazınızın OTG uyumlu olduğunu belirledikten sonra, tercih ettiğiniz mağazaya gidebilir ve bir USB OTG kablosu satın alabilirsiniz. Yeterince sağlam bir bağlantıyı tercih etmeye çalışın, online birçok ucuz teklif var ama kalite her zaman orada değil.

İdeal olarak, resimde gösterilen gibi bir açılı kabloyu alırsınız. Bu çok basit, ama ne yazık ki konnektör kullanımı ile ortak olan USB bağlantı noktası ile ilgili sorunları önleyebilir. Amazon’da bir kaç dolar kazanabilirsin . Elbette, satın alırken USB kablosunun türüne dikkat etmeniz gerekir: Eğer bir C Tipi USB portunuz varsa, elbette aksesuarınız da aynı tipte olmalıdır.

USB sürücünüzü veya aksesuarlarınızı tabletinize bağlayın

Tabletinize veya Android akıllı telefonunuza bir sabit sürücüyü bağlamak için öğreticilere gerek yok: sadece yeni OTG USB kablonuzu kullanarak takın.

Akıllı telefonunuza bağlı sabit disk veya USB çubuğundaki dosyaları yönetmek için bir dosya gezgini kullanın . Cihaz fişe takıldığında yeni bir klasör belirir. Genel olarak USBDriveA olarak adlandırılır, ancak bu, sistem sürümlerine ve arabirimlere bağlı olarak değişebilir.

Bulmakta zorlanıyorsanız, akıllı telefonunuzun köküne dönmek için eğik çizgi düğmesine (“/”) hafifçe vurmanız yeterlidir. Bir buluttan farkı nedir? Bir tane için internet bağlantısına gerek yok.

USB OTG ile başka neler yapabilirim?

Bir fare veya klavye bağlayın

Bu, USB OTG’yi kullanmanın en tipik yollarından biridir. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi, kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir fare veya klavye gibi çevre birimleriyle bağlamak mümkündür. Bazı kısıtlamalar vardır – örneğin, bir milyar düğmeli oyun fareleri tam olarak uyumlu olmayabilir – ancak çoğunlukla, temel işlemler etkinleştirilir.

Sadece bir USB fareyi takın ve imlecin ekranınızda otomatik olarak görüneceğini görürsünüz. Bu ayrıca, dokunmatik ekran bozulursa cihazınızı kullanmanın harika bir yoludur. Alternatif olarak, bir tableti bir dizüstü bilgisayara dönüştürmek için harici bir klavye bağlayın.

Bir MIDI klavyesi bağlayın
Android’de müzik yapmaktan hoşlanıyorsanız, USB OTG, MIDI klavye ve kontrol cihazları, enstrüman ve vokal için ses girişleri ve telefonunuzu veya tabletinizi ciddi bir müzik yapma makinesine dönüştürebilen çeşitli kontrol cihazları gibi cihazlara bağlanmanızı sağlar.

Bir oyun denetleyicisi bağlayın
Mobil oyunların tadını çıkarın, ancak biraz daha fazla kontrol için özlenin mi? Neden bir gamepad’i akıllı telefonunuza bağlamıyorsunuz? Kablolu bir Xbox 360 denetleyicisi kullanmak bunu yapmanın kolay bir yoludur: sadece bir USB OTG kablosuyla telefonunuza bağlayın, bir oyun başlatın ve hemen çalışmalı, yapılandırma gerektirmez.

USB OTG için favori kullanımınız nedir? Yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.