Bedava Oyunlar Nasıl Para Kazanıyor?

/ 7 Aralık 2017 / 1.683 / yorumsuz
Bedava Oyunlar Nasıl Para Kazanıyor?

Bedava Oyunlar Nasıl Para Kazanıyor?

Google Play Store ve App Store’da yer alan ücretsiz mobil uygulamaların nasıl para kazandığı, bu kadar yüksek ciro elde ettikleri merak ediliyor.

Free2Play / Ücretsiz Oyun

Herhangi bir ücret ödemeden indirip, sorunsuz bir şekilde oynanabilen tüm oyunlar Free2Play yani ücretsiz olarak tanımlanıyor. Bu oyunlar ücretsiz bir şekilde cihazlara indirilebilse de kullanıcının ödeme yapmasını gerektiren durumlar da oluyor. Bu noktada karşımıza “oyun içi satın alma” seçeneği çıkıyor. Ücretsiz olan oyunlarda önemli bir hamle ya da hak için para vermek gerekebiliyor.

Oyunlar ücretsiz ya da ücretli olması fark etmeksizin oyun içi bir ekonomik alt yapıya sahip oluyor. Bazı araç gereçler, yardımcı unsurlar, hamleler; kazanılan para ile satın alınabiliyor, satılabiliyor ve değiş tokuş yapılabiliyor. Fakat oyun içinde kazanılan para, gereken birimler için yeterli olmuyor. Oyun içinde harcanacak olan birim miktarlar kullanıcılara para ile arz ediliyor. Oyun içi eşya, hamle satın alma imkanı sunan alışveriş paketleri, her oyuncunun işine yaradığı için fazlasıyla satın alınıyor.

Oyunlar Bu Parayı Nasıl Tahsil Ediyor?

Free2Play oyunlarda ödemeler birbirinden farklı şekillerde yapılabiliyor. Kredi kartları, mobil ödeme seçenekleri, telefon faturası ile tahsilat gibi birbirinden farklı seçenekler, yöntemlerden sadece birkaç tanesi oluyor. Uygulama marketlerinin, kullanıcıların kredi kartı detaylarını bilmesinden dolayı alışveriş paketi satın alma işlemi oldukça kısa sürüyor. Bu da kullanıcıyı oyundan soğutmuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.