Beklenen Google Measure Uygulaması Yayında!

/ 28 Haziran 2018 / 775 / yorumsuz
Beklenen Google Measure Uygulaması Yayında!

Beklenen Google Measure Uygulaması Yayında!

Artırılmış gerçeklik konusunda son dönemde peş peşe büyük başarılara imza atan ve bu yönde çalışmalara ağırlık veren Google yeni bir atak yaptı. Google Play Store üzerinden hiçbir ücret ödemeden indirebileceğiniz uygulama ile son derece farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Ancak Google Measure uygulaması ne yazık ki hala sınırlı sayıda kişi tarafından tam anlamı ile kullanılabiliyor.

Öncesinde Mutlaka ARCore İndirmeniz Gerekiyor

Aslında uygulamanın sınırlı kişi tarafından kullanılmasının en büyük nedeni sadece ARCore teknolojisini destekleyen cihazlarda çalışıyor olması. Artırılmış gerçekliğe odaklanma özelliğine sahip olan ARCore cihazınız bulunuyorsa sizde Google Measure uygulamasını hemen kullanmaya başlayabilir, bu eşsiz ve unutulmaz deneyimi yaşayabilirsiniz.

Google Measure İle Ölçüm Yapabilirsiniz!

Google Measure uygulaması sayesinde sizde artık sanal gerçeklikten faydalanarak objelerin yükseklik ve uzunluk gibi ölçümlerini büyük bir kolaylıkla yapma imkânı yakalayabilirsiniz. Uygulamanın çalışması ve doğru sonuç vermesi için ölçümün mutlaka çok iyi ışık alan bir yerde kullanılması gerekirken yine ölçüm yapılacak olan yüzeyin de dokulu olması gerekiyor. Bu şartları taşıyan yerlerde yapılan ölçümler kusursuz sonuç veriyor.

Uygulama düzlemi algıladığı anda hemen ölçüm yapmaya başlıyor ve ölçüm çubuğu aktif hala geliyor. Bu çubuğu istediğiniz yere çekerek ölçüm yapma fırsatı yakalıyorsunuz. Yine isterseniz yapmış olduğunuz ölçümün görüntüsünü kaydederek paylaşma imkânınız da bulunuyor. Test için yapılan ölçümlerde çok küçük hata payı çıkması uygulamanın başarısını gözler önüne seriyor.

Google Measure Uygulaması İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.