Belçikalı istihbarat Telegram’da terörist faaliyet olduğunu söyledi!

/ 3 Aralık 2018 / 482 / yorumsuz
Belçikalı istihbarat Telegram’da terörist faaliyet olduğunu söyledi!

 

Telegram’da terörist faaliyet iddiası!

 
Belçika istihbarat teşkilatları, terör örgütlerinin Telegram elçisini propaganda yapmak için aktif olarak kullanmaya başladıklarını bildirdi.

Bu, karşı istihbarat VSSE’nin yıllık raporunda belirtilmiştir. Belgede, “birkaç yıl içinde Twitter, Facebook ve YouTube gibi şirketler bu tür mesajlara tepki vermeye ve bunları hızlı bir şekilde silmeye başladı” diyor.

Özel hizmetler tarafından belirtildiği gibi, bu eylemler terörist propagandasının “Telgraf gibi mesajlaşma uygulamalarının daha kapalı bir ortamına” kısmi hareketine yol açmıştır.

Daha önce FSB direktörü Alexander Bortnikov, uluslararası teröristlerin iletilen veriler için yüksek derecede şifreleme koruması sağlayan habercileri daha fazla kullandıklarını söyledi.

Ağustos ayı sonunda, Telegram, gizlilik politikasını değiştirdi ve istihbarat servislerine, uygun bir mahkeme kararı varsa, terör şüphelisi olan kişilerin bilgi ve telefon numaralarını aktarma imkanı hakkında bir öge ekledi. Buna rağmen, Moskova Mahkemesi Rusya’da haberci engelleme itiraza izin vermedi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.