Bilgisayar Güvenliği İçin Nasıl Önlemler Alınır?

/ 29 Eylül 2019 / 642 / yorumsuz
Bilgisayar Güvenliği İçin Nasıl Önlemler Alınır?

Bugün sizlerle bilgisayar güvenliği hakkında bilgi aktarımı yapacağım. Peki  bilgisayar güvenliği nasıl alınır. Günümüzde her yerde kullanılan bir teknoloji ürünüdür. Bu sebepten dolayı  bilgisayar güvenliği alınarak bilgisayarınızı koruyabilirsiniz.

 Bilgisayar Güvenliği Sağlaması

Burada en basit olarak bilinen yapılacak işlem şifre yada parola belirleme olacaktırKendi kullandığınız bir uygulamaya şifre yada parola belirlerseniz kimse ulaşamaz ve gizli (özel) olarak kalabilir. Gireceğiniz parola zor olursa tahmin edilmesi de bir o kadar zor olur.

Güvenlik İçin Antivirüs Yazılım

Bilgisayarınıza dışarıdan gelecek saldırı ve virüsler için yada girdiğiniz sitelerde zararlı kodları engellemesi için yapmanız gereken antivirüs yazılımı kullanmak olmalıdır. Bu şekilde bilgisayarınızı daha rahat şekilde koruma altına alacaksınız.

İşletim Sistemi Güncellemeleri

Bu işlemde yapmanız gereken ve  bilgisayar güvenliği için de yerine getirilmesi gereken işlem işletim sistemi güncellemelerini yerine getirmek olacaktır. Mutlaka güncellemeleri kontrol ederek bu işlemleri yerine getirin ve güncellemeleri yapın.

Veri Yedekleme

Bilgisayarınız da çökme yada format ile silinecek bilgileri veri yedekleme ile koruma altına alabilirsiniz ve   bilgisayar güvenliği için de önemli bir işlemdir.

E-Posta Güvenliği

Size gele mailleri hemen açmayınız nereden geldiğini bilmediğiniz maillerde bilgisayarınıza bulaşabilecek virüsler olabilir.

Bunların yanı sıra bilgisayar oturum süresi, dosya paylaşımı, sanal makine kullanımı, deep freeze programı ve adsl modern güvenliği gibi programları da kullanın ve dikkate alınız.

Görüş ve yorumlarınız için bize yorum kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.