Bilgisayar Klavyesinde Beğeni İşareti Nasıl Yapılır?

/ 13 Ocak 2021 / 3.228 / yorumsuz
Bilgisayar Klavyesinde Beğeni İşareti Nasıl Yapılır?

Merhabalar, bu yazımızda bilgisayar klavyesinde beğeni işareti nasıl yapılır bununla ilgili olarak bilgi aktaracağız. Pc ‘de sıklıkla kullanılan özel semboller, karakterler, simgeleri Ctrl, Alt, Alt Gr, Fn, Shift tuşlarını kullanarak gerçekleştirebilirsiniz.
Klavye olmayan beğeni simgesi ve diğer sembolleri karakter eşlem tablosu, ascii kod tablosu kullanarak yapılmaktadır. Bizimde bu yazımızda beğeni sembolü klavyede yapmak için karakter eşlem tablosu ile yapacağız.

Beğeni İşareti Yapma
Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer eski sürüm işletim sistemlerinde beğeni vektörel işareti yapmak için karakter eşlem tablosunu açarak gerçekleştireceğiz.

Windows Tuşu + R Harfi birlikte basınız ve çalıştır penceresi açılacaktır bu pencereye “charmap” komutunu yazarak çalıştır penceresini açalım. Yukarıda gördüğünüz gibi yüzlerce özel karakteri bir arada göreceksiniz. Beğeni işareti bulmak için Ucicode U+E203 karşılığı gelmektedir.
Yazı tipi Segoe UI Symbol olarak ayarladıktan sonra Unicode’a git yazan yere E203 olarak yazınız böylece kolaylıkla beğeni simgesini bulacaksınız.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.