Bilgisayar Üzerinden Ataç İşareti Yapma

/ 11 Temmuz 2019 / 357 / yorumsuz
Bilgisayar Üzerinden Ataç İşareti Yapma

Bu yazımızda bilgisayar üzerinden klavyede ataç işareti yapma konusunda yardımcı olacağız. Klavyemizde ataç işareti için bir alan yoktur ancak ataç işaretini kullanmanız için farklı yöntemlere başvuracağız. Ataç’ın kâğıtları birbirine tutturmamızı sağlayan bir araç olduğundan da bahsedelim. Klavyede yer alan alt gr, fn, alt tuşları sayesinde birçok farklı işaret yapabiliyoruz. Ancak klavyede bu tuşlarla ataç işaretini yapamayız.

Ancak ataç sembolünü oluşturmak için kopyala yapıştır işlemini kullanarak, ataç işaretini oluşturabilirsiniz. Emoji kütüphanesinden ataç sembolünü bulabilirsiniz ya da http://www.fileformat.info/info/unicode/char/1f4ce/browsertest.htm bu linke tıklayarak ‘paperclip’ kelimesini aratarak ataç işaretini kopyalayabilirsiniz. Paperclip kelimesi İngilizcede ataç anlamına gelmektedir. Ataç işaretini bu şekilde aratıp daha sonra kopyala yapıştır olarak kullanabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular