Bilgisayar ve Cep Telefonu Kaç Taksitle Alınabiliyor?

/ 6 Aralık 2018 / 1.244 / yorumsuz
Bilgisayar ve Cep Telefonu Kaç Taksitle Alınabiliyor?

Bilgisayar ve Cep Telefonu Kaç Taksitle Alınabiliyor?

 

Yeni düzenleme sonucunda kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlere belirli sınırlar getirildi. Bu sınırdan en çok bilgisayar ve cep telefonu gibi tüketici elektroniği ürünler etkilendi denilebilir. Zira eski yıllara oranla taksitle cep telefonu satın almak şimdilerde epey zor. Peki, kaç taksitle cep telefonu alınabilir?

 

Taksitli Cep Telefonu Satışı

 

Yapılan yeni düzenlemeye göre fiyatı 3500 TL’ye kadar olan cep telefonları 12 ay taksitle satın alınabilecek. Eğer fiyat 3500 TL üzerindeyse taksit sayısı 6 ay ile sınırlı olacak. Bilgisayar ve tablet satışlarındaki taksit sayısı ise 6 ay olarak belirlendi. Kazanılan gelire oranla hesaplı alışveriş yapılmasını mümkün kılmayı amaçlayan bu karar, satışların yüksek oranda olumsuz etkilenmesini de önleyebilir.

Karar ile ilgili en önemli detay elbette ne zamandan itibaren uygulanacak olması. Belirtilenlere göre karar, 31 Ocak 2019 tarihine kadar uygulanacak. Bu tarihten sonra yeni bir düzenleme yapılıp yapılmayacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Sınırlı tutulması, yeni bir düzenlemenin gelebileceğini ortaya koyuyor.

 

Tüketici Kredisi ile Cep Telefonu Almak

 

Son yıllarda yapılan kampanyalar, tüketici kredileri ile cep telefonu satın almayı sağlıyordu. Özellikle belli başlı bankalar ve satıcılar, anlaşma yoluna giderek faizsiz kredi gibi imkanlar sunmaya başladı. Yeni düzenleme her ne kadar bu durumun önünü kapatmayacak olsa da kredi kartı ile cep telefonu satın almayı kolaylaştıracak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.