Bilgisayara surround ses nasıl eklersiniz?

/ 24 Aralık 2018 / 522 / yorumsuz
Bilgisayara surround ses nasıl eklersiniz?

 

Bilgisayara surround ses nasıl eklenir?

 

Surround(çevreleme) ses güzel bir şey. En sevdiğiniz film veya müzik, düzgün bir şekilde kurulmuş bir sistemde duyulduğunda yeni bir renk ve ayrıntı boyutunu alabildiğinden, gerçekten inanılması gereken özelliklerden biri.

Size, bilgisayarınızda surround ses kurma işleminde size yol göstereceğiz. Hangi sisteme kurduğunuza bağlı olarak bazı varyasyonlar olsa da, uygulanan bazı genel kurallar vardır.

Ses kartı

 

İlk önce, bilgisayarınızda bir surround ses ayarı kullanacaksanız, bir ses kartına ihtiyacınız olacak. PC’nizde varsayılan olarak surround ses etkin bir kart olması muhtemel değildir, bu yüzden kontrol etmeniz gerekecektir.

Bilgisayarınızda Aygıt Yöneticinizi arayın, açın ve ‘Ses, video ve oyun denetleyicileri’ okunun altına bakın. Ses kartınız varsa, burada görüntülenecektir. Daha sonra, varsa, surround ses özelliklerini görmek için modeli online olarak kontrol edebilirsiniz.

Bir tane yoksa, dahili bir ses kartı (Bilgisayarınızın içinde bir PCI-E yuvasında oturan) veya kendinize sadece USB portunuza takabileceğiniz harici bir ses kartı almanın daha kolay bir alternatifi satın almanız gerekir. İhtiyacınız olan ses kartı, hangi kartların 5.1 veya 7.1 surround sesi destekleyeceği gibi, gitmeye karar verdiğiniz surround ses sistemine bağlı olacaktır. 7.1 özellikli harici bir ses kartı örneği CSL – USB 7.1 8 kanallı harici ses kartıdır. Bu da 8 hoparlöre kadar çok makul bir fiyata hizmet verebiliyor.

Surround ses kurmak

 

Kendinize kurulumunuz için uygun bir ses kartı aldıktan sonra, kullanmak istediğiniz surround ses sistemini düşünebilirsiniz. 5.1 surround ses özellikli Logitech Z906 Stereo Hoparlörler , her tür donanım için büyük bir şöhrete sahip olan Logitech‘ten ses ve yapı kalitesinin iyi bir karışımı olarak mükemmel bir seçenektir.

Kurulum talimatlarının her bir surround ses sistemi ile farklılık göstereceğine dikkat etmek önemlidir, bu nedenle kurulum sırasında bunları dikkatli bir şekilde hazırladığınızdan emin olun. Talimatlar ayrıca, sisteminizden tam deneyim elde etmenizi sağlamak için hoparlörlerini konumlandırmasının nasıl kurulacağına dair bir açıklama da içerecektir.

Bilgisayarınızda, sistem tepsisindeki ekranın sağ alt tarafındaki hoparlörü sağ tıklatıp ardından Ses seçeneğine gidin, ardından Oynatıcı aygıtlarına gidin.

 

 

Surround ses setinizi kullanırken ‘hoparlörlerin’ varsayılan olarak ayarlandığından emin olmak isteyeceksiniz (oynatma penceresinde sağ tıklayın ve ‘varsayılan olarak ayarla’ düğmesine basın) ve en az bir kez Yapılandırma seçeneğini kullanarak PC’nizi kaç hoparlör ile çalıştığınızı bildirin.

Realtek Audio HD Manager, ortak entegre ses yöneticisidir ve surround ses sisteminiz için bas yönetiminden ses yüksekliği eşitlemesine kadar her türlü yararlı seçeneği sunar. Oda düzeltmesi özellikle yararlıdır; Ses sisteminizi otomatik olarak yapılandıracağından, arka taraftaki uydu hoparlörlerin doğru konumunu bulmak için harcayacağınız saatler için endişelenmenize gerek kalmayacaktır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.