Bilgisayarda Kendiliğinden Açılan Reklamlar

/ 21 Aralık 2017 / 492 / yorumsuz
Bilgisayarda Kendiliğinden Açılan Reklamlar

Bilgisayarda Kendiliğinden Açılan Reklamlar

Chrome, Mozilla ve Internet Explorer tarayıcılarında sürekli olarak kendiliğinden açılan reklamlara rastlayan kullanıcılar, bilgisayarlarında virüs olabileceğini düşünmeli ve dikkat etmelidir. Birkaç adımda bu reklamlardan kurtulmak, virüsü temizlemek mümkündür.

Reklam Virüsleri

Genellikle internet sitelerinde tıklanan linklerden ya da e-mail adresine gönderilen virüs içerikli dosyaların açılması sonucunda bilgisayara bulaşan reklam virüsleri, tarayıcılarda sürekli olarak kendiliğinden açılıyor olup; bilgisayarı doğru bir şekilde kullanmayı önlüyor. Kendiliğinden açılan reklamları ya da bilgisayara bulaşan virüsleri temizlemek için online olarak çalışan bir virüs programının kullanılması gerekiyor. Yalnızca bir program yardımı ile bu virüslerden ve reklamlardan kurtulmak mümkün oluyor.

Reklam Virüslerini Temizlemek

Reklamları ve virüsleri bilgisayardan temizlemek için “Malwarebytes” programının indirilmesi ve bilgisayara kurulması gerekiyor. Programı indirmek için “Malwarebytes indir, Malwarebytes apk indir” şeklinde arama yapılabilir. İndirme işlemi Malwarebytes programının kendi resmi sitesinden yapılabiliyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.