Bilgisayarda ki avifil32.dll problemi nasıl çözülür ?

/ 30 Ekim 2019 / 697 / yorumsuz
Bilgisayarda ki avifil32.dll problemi nasıl çözülür ?

Bugün ki konumuz bilgisayarımızda oluşan avifil.32 dll hatallarını nasıl çözebiliriz ? Bundan bahsedeceğim. Bilgisayarda ki en çok  oluşan sıkıntılar virüsler, mavi ekran hataları ve dll hatallarıdır. Eğer bilgisayarınız avifil32.dll hatası veriyorsa ya virüsler yüzünden zarar görmüştür ya da yanlış yüklemelerden oluşan sıkıntılardır.

Bu hatanın en iyi çözüm yolu avifil32.dll dosyasını internet üzerinden işletim sisteminize Windows 10, Windows 8 vaya başka bir sürüm için 32 bit ya da 64 bit yapısına göre indirmeniz gerekiyor.

avifil32.dll Hatası Nasıl Çözülür?

Avifil32. dll internet üzerinden indirdikten sonra işletim sisteminiz ne ise ona göre klasörün içine atıp bu dosyayı fixleyin.

(Windows 95/98/Me)    C:\Windows\System

(Windows NT/2000)      C:\WINNT\System32

(Windows XP, Vista, Win 7 , Win 10)    C:\Windows\System32

Klasörü içine Atıyoruz . Bilgisayar 64 Bit ise C:\Windows\SysWOW64\ klasörü içine atını.  Ondan sonra  Win + R çalıştır komutunu açalım ve ”regsvr32 d3dx9_39.dll”  kodunu yazalım. Bu kodu yazdıktan sonra enter tuşuna basalım. Daha sonrasında tekrardan bilgisayardaki uygulamayı yeniden başlatalım.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.