Bilgisayarda Yanıt Vermeyen Programları Nasıl Kapatabilirim?

/ 7 Eylül 2019 / 500 / yorumsuz
Bilgisayarda Yanıt Vermeyen Programları Nasıl Kapatabilirim?

Bugün sizlere bilgisayarınızda yanıt vermeyen programları nasıl kapatabilirsiniz bundan bahsedeceğim.

Bilgisayarınızda herhangi bir programı başlattığınızda masaüstün de programın başlangıcı açılır ama devamı olmaz, beklemede kalır yanıt vermez ve takılı kalır. Ya da program çalışırken sistem takılı kalır kapatmak istediğinizde ise yanıt vermeyen program olarak kalır. İşte bizde sizlere bu konu hakkında yardımcı olacağız.

Takılı kalan programları bitirmek için en iyi ve etkili çözüm  görev yöneticisidir. Bu sistem üzerinden programları kapatabilir ve takılı kalan işlemlerinizi de bitirebilirsiniz. Şimdi görev yöneticisini nasıl açabiliriz buna bakalım. Görev yöneticisini açmanın 3 tane yolu vardır hangisi işinize geliyorsa onu kullanabilirsiniz.

1- CTRL+SHİFT+ESC tuşlarına aynı anda bastığınız zaman açabilirsiniz.

2-CTRL+ALT+DEL tuşlarına aynı anda basarak açabilirsiniz.

3- Çalışır penceresine ”exe” yazarak açabilirsiniz.

Görev yöneticisini açtıktan sonra bilgisayarımızda çalışmayan ya da takılı kalan programları kaldırmak için programın üzerine geliyoruz ve fareyle sağ tuşa basıyoruz karşımıza ikinci bir seçenek butonu gelecektir. Buradan da ”Görevi Sonlandır” butonunu seçiyoruz ve yanıt vermeyen programı kapatmış oluyoruz. Bu işlemi Windows 10, Windows 8, Windows 7 ve diğer sistemlerde de aynı yöntemi kullanarak yanıt vermeyen programı kapatabilirsiniz. Yani görev yöneticisi sayesinde bilgisayarda yanıt vermeyen takılı kalmış tüm programları buradan kapatabilirsiniz. Bilgisayarınızda takılı kalan ya da yanıt vermeyen programları bu şekilde halledebilirsiniz. Eğer  bu adımlara rağmen sorun yaşıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorularınızı yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.