Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorununun Çözümü

/ 15 Şubat 2018 / 3.219 / yorumsuz
Bilgisayardan Ses Gelmiyor Sorununun Çözümü

Bilgisayarınızdan bir oyun veya video açtığınızda ses duymuyorsanız ve her şey yanlış bir şey normal görünüyorsa  sağ alt köşesinde bir ünlem işareti veya soru işareti varsa, bilgisayarınızda sorun var demektr Bu yazıda, bilgisayarınızın sesi ile alakalı sorunu giderebilmek için yardımcı olmaya çalışacağız. Muhtemelen ses problemleri bilgisayarınızın ses kartı ile ilgili bir sorun olabilir, bilgisayarınızla ilgili bir sorun olabilir bilgisayarın ses kartı, bilgisayarınızın hoparlörleri bir donanım sorunu olabilir veya bilgisayarınızın ses ayarları sorunları olabilir. Sorunun çözülmesine neden olabilecek tüm ayrıntıların kontrol edilmesi gerek.

Windows bilgisayarda ses yok ve ses yok

Farklı bir hoparlörden deneyin. Ses ayarlarını kontrol edin. Videoyu açın ve internetten kontrol edin. Bilgisayarınızdan müzik deneyin. Doğru ses kablosuna sahip olduğunuzdan emin olun. Aşağıdaki resimle karşılaştırın.


En basit kontrol yöntemi, donanım problemlerini kontrol etmektir. Bilgisayarınızda kullandığınız hoparlörler kapatılmamış veya takılı olmayabilir. Önce hoparlörlerin açık olup olmadığını kontrol edelim. Bu bölümde sorun yoksa, yazılımın neden olabileceği sorunları kontrol edelim. İlk olarak, ses kartı sürücüsünde bir sorun olup olmadığını görelim.

Ses kartı sürücüsünü aygıt yöneticisinden kontrol edin. Windows 7 ve Windows 8.1 için, bilgisayarımın simgesini sağ tıklatın ve Özellikler’i veya Denetim Masası / Sistem’i seçin. Windows 10 için, tekrar PC simgesini sağ tıklatın ve Özellikler / Aygıt Yöneticisi’ni seçin.

Sürücüde Varsa, üzerine sağ tıklayın ve kaldırın ve bilgisayarı yeniden başlatın. Eğer ! Hâlâ durursa, elle kullanılan ses kartı sürücüsünü kurun. Sürücünüz resmi web sitesinde bulunmuyorsa, sürücünün donanım kimliğini sorgulayarak bulabilirmeniz mümkün. Donanım kimliğine erişmek için sürücüye çift tıklayın.

Dizüstü bilgisayarda Windows 7, Windows 8.1 sesleri gelmiyor ve Windows 10 sesinin çıkmadığı sorunun çözüm adımları aynı. Son olarak, sistemi geri yüklemek için gerekli adımları izleyin. Ses sorunları olmayan bir tarih seçin ve geri yükleyin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.