Bilgisayarınızda Netflix 4K nasıl izlenir?

/ 28 Aralık 2018 / 1.858 / yorumsuz
Bilgisayarınızda Netflix 4K nasıl izlenir?

Bilgisayarda Netflix 4K nasıl izlenir?

 

Netflix , Stranger Things, Glow, Marco Polo, Orange New Black ve bir dizi filmden hoşlananlar da dahil olmak üzere, zevk almak için uygun 4K içeriğe sahip. Bu durum, doğru sete sahip olmanız şartıyla, PC’nize de ateşlenebilir. Bilgisayarınızda 4K Netflix içeriğini izlemeniz için gerekenleri size gösteririz.

 

Bilgisayarım Netflix’te 4k içeriği ile çalışacak mı?

 

Açıkçası, 4K içeriğin akış ve işleme talepleri , Netflix’te izlediğiniz 720p ve hatta 1080p videolardan çok daha zorlayıcı. Bu hızlı kontrol listesi, ihtiyacınız olan her şeyi gösterir:

  • İndirme hızına sahip geniş bant> 25 Mb / sn
  • 4K (3840×2160 piksel) monitör veya TV
  • Windows 10
  • Hızlı işlemci
  • 4K içeren Netflix aboneliği
  •  

İnternet bağlantısı

 

İlk dikkat, geniş bantınızın 4K’yi sorunsuz bir şekilde iletmek için gereken büyük miktarda veriyi işlemek için yeterince hızlı olup olmadığıdır. Netflix, bunun daha yüksek bir sayının tercih edilmesiyle en az 25 Mb / sn olması gerektiğini belirtir.

Mevcut tedariğin ne kadar hızlı olduğundan emin değilseniz , SpeedTest.Net sitesini ziyaret etmeyi ve onun adsız teşhis programını kullanmayı deneyin. Bu sadece bir dakika alır ve size doğru bir hız derecesi verir.

 

 

İndirilen sonuç 25Mb / sn’den yüksekse, o zaman şanslısınız demektir, aksi takdirde açlığınızı HD içerikle doyurmanız gerekir.

Bağlantınızı çok yavaş buluyorsanız, ancak 4K’nın istediğiniz şey olduğu konusunda kararlıysanız , bulunduğunuz yerde daha hızlı internet sağlayıcıların olup olmadığını araştırmanızı öneririz.

 

Görüntüle

 

Ultra HD programlarını görüntülemek için 4K ekrana ihtiyacınız olacağını söylemeden devam ediyor. Bunu kontrol etmek için Windows 10 PC’nizde Ayarlar > Sistem’e gidin .

Sol sütunun üst kısmında, Ekran bölümünü göreceksiniz. Bunu seçin, ardından ana panelde Çözünürlük bölümünü arayın.

Şekil 3840 x 2160’ın altındaysa, 4K içeriği izleyemezsiniz. Teknik olarak, monitörünüz videoyu sığacak şekilde küçültecek ve ekranın görüntüleyemediği ekstra detayı göremeyeceğiniz kadar az nokta var. Tabii ki, ekranınızı en iyi monitörlerin toplanmasından 4K modele yükseltebilirsiniz.

Monitörün 4K oynatmayı desteklemek için HDCP 2.2 bağlantısına da ihtiyaç duyacağını unutmayın. Bunu, ekranla birlikte gelen kılavuzdan veya model numarasını Googling yaparak ve üreticinin özelliklerini okuyarak fark edebilirsiniz.

PC Donanımı

Netflix’ten bir başka şart, bilgisayarınızın bir Intel 7. nesil Core CPU’ya veya daha iyi olması gerektiğidir. Bu işlemciler daha iyi bilinir ve sadece 2016’dan bu yana varlar, bu nedenle bilgisayarınızın makul derecede yeni olması gerekir. Bununla birlikte, bazı eski işlemciler yeterince güçlü olsalar 4K video oynatabilecekler ve 4K oynatmayı da işleyebilen çok sayıda yeni AMD işlemcisi de var.

İyi bir test, YouTube’a gitmek ve izlemek için 4K video bulmaktır. Video oynatıcının sağ alt tarafındaki dişli simgesini tıklayıp 4K’yı seçerek videonun 4K’da görüntülenmesini sağlayın. Her şey düzgün bir şekilde çalınırsa, Netflix ile de iyi olmalıdır.

PC’nizde hangi CPU’nun bulunduğunu kontrol etmek için Ayarlar> Sistem> Hakkındabölümüne gidin ve listelendiğini göreceksiniz.

Çipin hangi neslin olduğunu söyleyemez, ancak bunu model numarasının ilk basamağından elde edebilirsiniz. Bu durumda, yorgun eski teçhizatımız, ikinci nesil bir çip olduğunu gösteren bir i5-2467M çalıştırıyor.

Yazılım

En güncel Windows 10 sürümü (Windows’un önceki sürümleri uyumlu değildir) olması önerilir, bu nedenle beklemede olabilecek yükseltmeleri mutlaka yükleyin. Bunlar, Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik> Windows Güncelleme’ye gidip Güncellemeleri kontrol et düğmesini tıklayarak görülebilir.

Ayrıca Microsoft Edge’i tarayıcınız olarak kullanmanız veya Netflix uygulamasını Windows Mağazası’ndan indirmeniz gerekecektir.

Netflix Planı

Son olarak, 4K içerik alabilmek için Netflix Premium seviyesinde olmanız da gerekecektir. Şu anda bu maliyet haftada 10,99 TL.

Netflix ayarlarınızı değiştirme

Yukarıda listelenen tüm gereklilikleri karşılıyorsanız, yapmanız gereken tek şey, 4K şovlara ve filmlere izin vermek için Netflix hesabınızdaki ayarları değiştirmektir.

Netflix uygulamasını açın veya Microsoft Edge tarayıcınızı Netflix.com’a yönlendirin. Giriş yapın ve sağ üst köşedeki Hesap simgesini tıklayın. Açılır menüden Hesap’ı seçin.

Hesap sayfasında, Profilim bölümüne ilerleyin ve Oynatma Ayarları’na tıklayın.

Daha sonra Otomatikden Yükseğe değişen seçeneklerin bir listesi ile sunulacak. Yüksek seçeneği seçin ve Kaydet’e tıklayın.

Bu kadar. Artık 4K içeriğin ihtişamını gözden geçirmelisin.

Sadece bunun HD şovlardan daha fazla veriyi kullanacağını unutmayın (tipik olarak bir saatlik HD içerik 3GB kullanır, 4K ise 7GB’dan daha fazladır), böylece internet bağlantınızda bir veri kotası varsa hesap makinesi kullanmanızı öneririz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.