Bilgisayarınızın hızı nasıl arttırılır?

/ 10 Kasım 2018 / 431 / yorumsuz
Bilgisayarınızın hızı nasıl arttırılır?

 

PC’nizin hızı nasıl arttırılır?

Bilgisayarınız birkaç nedenden ötürü yavaşlayabilir. Bunlardan biri diskte gereksiz dosyaların birikmesi olabilir. Bilgisayarı hızlandırmak için basit bir yol, diski periyodik olarak temizlemektir. Geçici İnternet Dosyaları gibi , güvenle kaldırılabilen bazı dosyalar vardır.

Bunlar, daha önce ziyaret edilen sayfaların hızlı görüntülenmesini sağlamak için bilgisayarın sabit diskinde saklanan web sayfalarıdır. Bunlar, işaretlenmiş sayfalardan farklıdır ve güvenle kaldırılabilir. Başlat düğmesi> Tüm Programlar> Donatılar> Sistem Araçları> Disk Temizleme‘yi tıklayın. Silinecek dosyaları ve kazanılabilecek alanı gösteren bir pencere açılacaktır.

Bilgisayarın yavaşlatılmasının bir başka nedeni de, dosyaların parçalanması ve sabit diskin daha fazla çalışmaya zorlanmasıdır. Çözüm, diski periyodik olarak birleştirmektir. Başlat düğmesi> Tüm Programlar> Donatılar> Sistem Araçları> Disk Birleştiricisi‘ni tıklayın. Süreç başlamadan önce, sistem ilk önce birleştirme ihtiyacının olup olmadığını bulmak için verileri analiz eder. İşlem parçalanmış verileri yeniden düzenler, böylece diskler ve sürücüler daha verimli çalışabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular