BİP Hesap Kapatma ve BİP Hesap Silme Nasıl Yapılır?

/ 10 Eylül 2018 / 3.762 / yorumsuz
BİP Hesap Kapatma ve BİP Hesap Silme Nasıl Yapılır?

BİP Hesap Kapatma ve BİP Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Türkiye’nin milli yazılımı olarak adını duyuran BİP Turkcell tarafından kullanıma sunuluna uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulamayı kullanmak isteyen kişilerin ilk olarak kendilerine bir hesap açmaları gerekiyor. Peki, BİP hesap kapatma ve BİP hesap silme işlemleri nasıl yapılır?

Turkcell BİP Hesap Kapatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp tarafından sunulan hemen hemen tüm özellikler BİP tarafından da sunuluyor. Yani BİP üzerinden anlık mesajlaşma, görüntülü arama ve sesli mesaj gibi ana özellikleri kullanabiliyorsunuz. Açılan hesabı bir süre sonra kullanmaktan vazgeçmeniz durumunda hesap kapatma işlemi yapmanız gerekiyor. Bip hesap kapatma işlemi için;

  • BİP uygulamasını açın,
  • Hesap profil resminize dokunun,
  • Gelen seçeneklerden Hesabım yazısını tıklayın,
  • Ardından hesabımı sil yazısına dokunun ve gelen yeni ekranda işlemin yapılması için sizden istenen onayı verin.
  • Bu onayı vermeniz durumunda BİP hesabınızı kullanarak şimdiye kadar göndermiş olduğunuz ve aldığınız tüm saklanan verileriniz de silinecektir. Bu nedenle uygulama içerisinde saklamak istediğiniz iletilerin ya da resimlerin bulunması halinde silme işlemine onay vermeden bunları yedeklemeniz gerekmektedir.
  • Hesabınızı kapattıktan sonra uygulamayı silmek için ise uygulamanın üzerinde parmağınız ile basılı tutmanız ve ardından çarpı tuşuna basarak silme işlemine onay vermeniz yeterli olacaktır. Ancak öncesinde mutlaka hesabınızı kapatmayı unutmayın.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.