Bir e-postanın IP adresini nasıl izleyebilirim?

/ 22 Ekim 2018 / 913 / yorumsuz
Bir e-postanın IP adresini nasıl izleyebilirim?

 

 e-postanın IP adresini nasıl izlerim?

Güvenmediğiniz e-postalar alıyorsanız veya yalnızca nereden geldiğini bilmek istiyorsanız, IP‘yi izlemek çok zor değildir. Öncelikle e-posta için başlık bilgilerini bulmanız gerekir. Gmail‘de süreç muhtemelen en basit olanıdır. Bunu yapmak için Gmail’e gidin ve söz konusu e-postayı açın. Sağ tarafta, Yanıtla düğmesinin yanında aşağı bakan bir ok simgesi göreceksiniz. Bunu tıklayın, ardından Listeden Orijinali Göster‘i seçin.

Bu, başlıktaki uzun veri dizelerini içeren yeni bir pencere açar. Panoya tıklayın ve ihtiyacınız olan bilgileri kopyalayarak alın. Şimdi WhatsMyIP‘e gidin ve sayfanın üst kısmında yer alan menüde bulabileceğiniz IP Arama seçeneğini tıklayın. Sol tarafta bir seçenekler listesi göreceksiniz. IP araçlarına tıklayın ardından Email Header Analyzer‘ı seçin. Başlık bilgilerini boş metin kutusuna yapıştırın, ardından Analiz Et(çözümleme) düğmesine tıklayın. Site artık başlıkta arayacak ve sunucunun geldiği yerden genel konumunu üretecek.

Gmail dışında bir e-posta sağlayıcısı kullanırsanız , başlığın nasıl bulunacağıyla ilgili WhatsMyIP tarafından sağlanan talimatları kontrol edebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler