Bir Google Android tabletini bir Android telefona bağlama

/ 6 Aralık 2019 / 415 / yorumsuz
Bir Google Android tabletini bir Android telefona bağlama

Tablet PC, hareket halindeyken internette gezinmek, e-posta okumak ve hatta televizyonda yakalamak için harika bir yoldur, çünkü özellikle bir akıllı telefonun küçük ekranına kıyasla bir tabletin daha büyük ekranına bakarken çok daha rahat görünmektedir.

bir tablet PC , bir akıllı telefon daha küçük ekrana kıyasla tabletin daha büyük ekrana bakarak çok daha rahat olduğunu, özellikle de siz hareket ederken TV’de web, okunan e-posta ve hatta catch-up sörf için harika bir yoldur. Ancak, yalnızca bir Wi-Fi tablet PC’niz varsa ve menzilde erişimi kısıtladığınız hiçbir kablosuz iletişim ağı yoksa.

Ancak, aynı zamanda bir Google Android kullanan, Wi-Fi özellikli bir tablet cihazın sahipleri akıllı telefon de ellerinde bir çözüme sahipler. Cihazınızı 3G bağlantısını kullanarak ahizenizi taşınabilir bir Wi-Fi hotspot’a dönüştürebilir ve daha sonra ‘bağlama’ adı verilen bir işlem uygulayarak tabletinizi web’e erişmek için bağlayabilirsiniz.

Google, taşınabilir Wi-Fi ortak erişim noktası özelliğini, Froyo olarak bilinen mobil platformun 2.2 sürümünde tanıttı. Google Android 2.1 veya daha düşük sürüm kullanan akıllı telefonlara sahip olanlar için, PDANet veya Easy Tether gibi bir uygulama indirmeniz gerekir. Ancak, Samsung Galaxy S gibi bazı el cihazları Android 2.2’yi çalıştırmamasına rağmen bir bağlantı işlevi sunuyor.

Aşağıdaki adımları uygulamadan önce, akıllı telefon sahipleri ağlarının bağlanma şartlarını ve koşullarını kontrol etmeyi hatırlamalıdır (bazı ağlarda izin verilmemektedir). Dahası, web faaliyetlerinize bağlı olarak, mobil veri sınırınıza çarptığını düşündüğünüzden çok daha hızlı bir şekilde bulabileceğiniz ve daha sonra istenmeyen bir şarjla sonuçlanabileceği için veri ödeneğinize dikkat edin.

Birinci adım

Google Android telefonunuzdaki taşınabilir Wi-Fi etkin nokta işlevini açarak başlamanız gerekecek. Ana Ekrandan, Ayarlar menüsünü seçin. Ardından Wireless & Networks’ü açın ve Portable Wi-Fi hotspot’un yanındaki kutuyu işaretleyin.

İkinci adım

Şimdi, tabletinizin ağa bağlanabilmesini sağlamak için şifreyi edinmek üzere Portable Wi-Fi Hotspot ayarlarına basın.

Üçüncü adım

Tabletinizi alın ve Ayarlar menüsünü açın. Görüntülenen listeden Wi-Fi Ayarları’nı seçin.

Dördüncü adım

Menzil içindeki Wi-Fi şebekeleri listesinden ahizeyi seçin. Bizim durumumuzda AndroidAP9892 olarak adlandırılmıştır.

Beşinci

adımda, Wi-Fi şebekesine erişmek için şifreyi girmeniz gerekecektir. Tamam tuşuna basın.

Altıncı adım

Şimdi tablet IP adresini alacak ve tamamlandığında ağa bağlanacak ve web’de tabletinizden kalbin içeriğine geçmenizi sağlayacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.