Bitcoin Cash Nakit Nedir? Kısa bir rehber

/ 21 Mart 2018 / 821 / yorumsuz
Bitcoin Cash Nakit Nedir? Kısa bir rehber

Bitcoin Cash Nakit Nedir? – Kısa bir rehber

Bitcoin Cash, Bitcoin , Litecoin ve piyasadaki diğer pek çok benzerlikteki bir kripto para birimidir . Bu, çevrimiçi olarak satın almak veya yatırım portföyünüzün bir parçası haline getirmek için kullanabileceğiniz bir dijital para biçimidir.

Diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi, Bitcoin Cash merkezi olmayan bir merkezdir, yani merkez bankası gibi bir otorite tarafından yönetilemez. Bankaları ve PayPal gibi finansal kurumların harcadığı yüksek ücretleri azaltmak ve işlemleri hızlandırmak için aracıyı kesen bir ödeme şeklidir.

Bitcoin Cash, ödeme yaparken ve alırken tam anonimlik sağlar. Her işlem kamuya açık bir blok taşıtta kaydedilip görüntülense de, kripto para birimiyle iş yaparken tam adınız, adresiniz ve benzerleri gibi kişisel bilgilerinizi paylaşmanız gerekmez.

Özel bilgisayar ekipmanı gerektiren karmaşık matematik bulmacaları çözmeyi içeren, madencilik adı verilen bir süreç aracılığıyla yaratılmıştır. Bunu çözmek için ilk madenci, yaratılan Bitcoin Cash’in bir kısmı ile ödüllendirildi. Aynı süreç, Bitcoin, Ethereum ve Dash dahil olmak üzere diğer çoğu şifreleme işlemlerinin oluşturulması için de geçerlidir .

Bitcoin’den farklı kılan nedir?

Bitcoin, başlangıç ​​- ölçeklenebilirliğinden bu yana bir sorun yaratmıştır. Son derece yavaş yapan küçük bir 1 MB blok boyut sınırına sahiptir. Dünyadaki en büyük cryptocurrency ama sadece saniyede yedi işlem yapabildiği söyleniyor. Karşılaştırma için, Visa aynı anda 24.000 işlem yapabilir.

Ek olarak, Bitcoin işlemlerinin işleme alınması 10 dakikanızı alır ve yüksek talep nedeniyle pahalılaşır – genellikle bankalar üzerinden iş yapmaktan daha pahalıdır. BitInfoCharts’a göre , ortalama işlem ücreti şu anda 1,5 $ civarındadır, ancak Aralık 2017’de 55 $ ‘a kadar yükselmiştir.

Bunlar, Bitcoin Cash’in çözmeye çalıştığı iki sorun – ölçeklenebilirlik ve yüksek ücretlerdir. Kripto para birimi, bir grup etkili madenciler, geliştiriciler ve yatırımcılar tarafından, 1 Ağustos 2017’de, Bitcoin blok zincirinde sert çatal olarak bilinenleri başlattıklarında oluşturuldu.

Bitcoin ve Bitcoin Cash arasındaki en büyük fark, ikincisinin en büyük rakibinden 8 kat daha büyük olan 8 MB blok büyüklüğüne sahip olmasıdır. Bu, işlemleri hızlandırmanın yanı sıra ücretleri de düşürür. Bunlar , işlem başına yaklaşık 0,1 $ ‘dan geliyor ve Bitcoin Cash’i Bitcoin’den daha ekonomik bir seçenek haline getiriyor.

Blok büyüklüğü sınırının dışında, Bitcoin Cash ve Bitcoin aşağı yukarı aynıdır. Biri diğerinden daha iyi değil – sadece farklılar. Her ikisi de aynı şekilde oluşturulur ve çevrimiçi veya yatırım amaçlı işlemler için kullanılabilir. Kriptosanlara olan talep, hem birçok başka rakiple birlikte hem de piyasada bir arada bulunmak için yeterince büyüktür.

Bitcoin Cash’i nereden satın alabilir, depolayabilir ve harcayabilirsiniz?

Bitcoin Cash satın alma bir esinti. Bitstamp, Coinbase ve Kraken de dahil olmak üzere birçok çevrimiçi borsadan alabilirsiniz – burada tam listesine bakın .

Ama satın almadan önce, cryptocurrency’yı nerede saklayacağınızı bilmelisiniz. Bir tanesi, Ledger Nano S ve Trezor gibi donanım cüzdanları olan birkaç farklı seçenek var . Ayrıca Jaxx, Exodus ve Electron Cash gibi bir masaüstü cüzdanı da seçebilirsiniz. Daha fazla sağlayıcıyı görmek için Bitcoin Cash’in web sitesini ziyaret edin .

Bitcoin Cash, Bitcoin kadar çok şirket tarafından kabul edilmemektedir, ancak hala harcayabileceğiniz birçok yer vardır. Her türlü ürün ve hizmeti, barındırma, konaklama ve daha fazlası gibi kripto para birimiyle satın alabilirsiniz. Bitcoin Cash’i kabul eden satıcıların listesini görmek için acceptbitcoin.cash adresini ziyaret edin .

Bitcoin Cash’e yatırım yapmalı mıyım?

Bitcoin Cash’i çevrimiçi harcamanın birçok yolu olmasına rağmen, çoğu insan bunu yatırım amaçlı satın alır. Bitcoin Cash, şu anda Ripple , Ethereum ve Bitcoin’ın arkasında piyasa kapanı tarafından dünyanın en büyük dördüncü kripto para birimidir.

Şimdiye kadar, iyi bir yatırım olduğu kanıtlanmıştır. Bitcoin Cash, lansmanında 250 dolara çıktı ve hızla değer kazanmaya başladı. CoinMarketCap tarafından sağlanan fiyat tablosuna göre, 4,300 $ ‘a sahip olacağınız Aralık ayında zirveye ulaştı . Bununla birlikte, fiyatı önemli ölçüde düştü ve şu anda 920 $ civarındadır.

“Ağustos 2017’de, 250 $ ‘a gittiğinde, Bitcoin Cash’e 1.000 dolarlık yatırım yapmış olsaydınız, bugün 3,680 dolar kazanırdınız.”

Bazı sayıları çırparak şeyleri perspektife koyalım. Ağustos 2017’de Bitcoin Cash’e 1000 dolarlık yatırım yapmış olsaydınız, 250 $ karşılığında bir tane alabilseydiniz, bugün 3,680 dolar kazanırdınız. Ancak, fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında satacak kadar akıllı olursanız – ki bu zor – 17,200 dolar olurdu. Özellikle bankalar tarafından sunulan tasarruf hesapları ile karşılaştırıldığında, bu harika bir yatırım getirisi (yatırım getirisi). Ancak, Litecoin gibi birkaç kripto parayla aldığınızdan daha düşük.

Bitcoin Cash’in gelecekte hangi yöne gideceği, şu an herkesin tahminidir. Sadece bazıları için büyük bir yatırım olduğu kanıtlandığı için – özellikle de lansman sırasında satın alanlar – gelecekte aynı şeylerin gerçekleşeceği anlamına gelmez. Akılda tutulması gereken önemli bir nokta, kripto paranın aşırı derecede uçucu olmasıdır, bu da fiyatlarının kısa bir süre içinde büyük ölçüde aşağı ya da aşağı düşebileceği anlamına gelir. Bu onları dolar ve avro gibi fiat para birimlerinden daha az istikrarlı kılar.

Size bir örnek vermek gerekirse, Bitcoin Cash’in fiyatı 20 Aralık’taki 4.300 $ ‘dan 22 Aralık’a düştü. Bu, kripto para biriminin sadece iki gün içinde değerinin yaklaşık yüzde 54’ünü kaybettiği anlamına geliyor! Bunu düşünerek, Bitcoin Cash’e ve diğer kripto para birimine kaybetmeyi göze alabileceğinden daha fazla para yatırmamanızdan emin olun.

Diğer kripto paralardan ne haber?

Artık Bitcoin Cash hakkında daha çok şey biliyorsunuz, fakat diğer popüler kripto para birimlerinden ne haber? Daha fazlasını öğrenmek için aşağıdaki kılavuzlara göz atın:

Eteryum
IOTA
Ripple
Dash
Litecoin

Ayrıca aşağıya bir yorum yazarak Bitcoin Cash hakkında ne düşündüğünüzü bize bildirmekten çekinmeyin.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.