Bitcoin İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

/ 16 Aralık 2017 / 549 / yorumsuz
Bitcoin İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

Bitcoin İki Aşamalı Kimlik Doğrulama

Gün geçtikçe dünya genelinde adından söz ettirmeye devam eden, ortalığı esip kavuran Bitcoin, bazı ülkelerde para olarak kullanılabilmesinin ardından büyüme hızını arttırdı. Bitcoin hesabı kullananların aklını kurcalayan iki aşamalı kimlik doğrulama sistemi, güvenlik adına oldukça önemli.

Bitcoin Hesabının Çalınması

Yatırım yapmak için Bitcoin hesabını sürekli olarak kullanan kişilerin, hesaplarını güvende tutmaları gerekiyor. Bitcoin hesabına giriş yapılan Windows ve Mac bilgisayar ya da cep telefonu yeteri kadar güvenli olup olmadığını bilmek gerekiyor. Bilgisayara ya da telefona virüs bulaşma riski, hesabın çalınma riski göz ardı edilmemeli. Çünkü hesabın çalınmasının ardından yapılan başvuruya çok geç dönüş yapılıyor.

Önemli Güvenlik Ayarları

Hesabı virüs ya da çalınma gibi risklerden korumak adına Bitcoin güvenlik ayarlarının yapılması gerekiyor. Bu hususta kişisel bilgileri kullanmak ve telefon numarasını eklemek oldukça önemli oluyor. Bitcoin hesabına girerken SMS ile doğrulamayı kullanmak da hesabın çalınmasının önüne geçmekte yardımcı oluyor. Bitcoin hesabına girerken farklı IP girişlerinde e-posta onayını açmak, Bitcoin girişleri için IP tanımlaması yani IP beyaz liste özelliği yapmak da gerekiyor. Hesabı koruma altına almak için en faydalı yöntemlerden olan iki aşamalı kimlik doğrulama yönteminin aktifleştirilmesi mutlaka yapılmalıdır. Ayrıca kullanıcılar, Android cihazlar için Google Play Store üzerinden; iOS cihazlar için ise App Store üzerinden indirebilecekleri Google Authenticator uygulamasını da kullanabilir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.