Black Friday Nedir?

/ 10 Aralık 2018 / 1.122 / yorumsuz
Black Friday Nedir?

Black Friday Nedir?

 

Son yıllarda ülkemizde de duyulmaya başlanan Black Friday, pek çok kişinin aklında soru işaretleri oluşturuyor. Örneğin Black Friday nedir ve ne zaman başlıyor gibi sorulara rastlamak mümkün. Dev indirimlerin düzenlendiği süre boyunca yılın en büyük kampanyalarına imza atılmaktadır. Peki, Black Friday ismindeki “Black” nereden gelir?

Black Friday’e Neden Olan Şey Aslında Borsa

 

24 Eylül 1869 tarihinde epey kötü bir gün geçiren ABD borsası, ne yazık ki büyük kayıplara uğramıştır. Ekonomi çerçevesinde buhran yaşayan ülke, daha sonralarda ise bu zaman aralığını “Black” olarak adlandırmaya başlar. Kara Cuma ismi de doğrudan buradan gelmektedir. Zira yıl boyunca elinde kalan ürünleri satmak isteyen mağazalar, bu sayede rekor satışa imza atarak mallarını eritme şansı yakalamaktadır.

Günümüze gelindiğinde ise artık pek çok ülkede Black Friday, indirim etkinliği olarak düzenleniyor. İnternet siteleri, mağazalar ve çeşitli satıcılar Cuma gününe özel farklı pek çok kampanya hazırlıyor. Hatta son yıllarda 1 gün ile sınırlı kalmayan Black Friday kampanyalarının tüm haftaya yayıldığına şahit olmak mümkün.

Black Friday Ne Zaman Başlıyor?

 

Özellikle ABD bölgesinde 23 Kasım 2018 Cuma günü itibariyle Black Friday etkinlikleri düzenlenecek. Fakat hem ülkemizde hem de diğer bölgelerde birkaç gündür çeşitli fırsatlar düzenleniyor. Her ne kadar Cuma günü bu indirimler tavan yapacak olsa da çeşitli kampanyalardan birkaç gün öncesinde yararlanmak mümkün.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.