Bu Telefonları Kullananlar Dikkat, Artık WhatsApp Kullanamayacaksınız

/ 29 Aralık 2017 / 662 / yorumsuz
Bu Telefonları Kullananlar Dikkat, Artık WhatsApp Kullanamayacaksınız

Bu Telefonları Kullananlar Dikkat, Artık WhatsApp Kullanamayacaksınız

Dünyanın en çok kullanılan ve her geçen gün popülaritesini arttırmaya devam eden anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp bazı telefon modellerinde 31 Aralık gecesi itibari ile artık hizmet vermeyeceğini duyurdu. WhatsApp şirketinin resmi sayfası üzerinden yapılan açıklama ile beraber artık bazı telefon markalarının belirli modellerinde ve bazı işletim sistemlerinin eski sürümlerinde vermiş olduğu desteği çekeceğini kesin olarak duyurdu.

Hangi Cihazlarda WhatsApp Kullanılamayacak?

Android işletim sisteminde 2.3.3 altı sürümlerde, Windows Phone 7 modelinde, iPhone 3GS/ modelinde, Nokia Symbian S60 modelinde WhatsApp tamamen kullanımdan çıkarılacak. Buna ek olarak BlackBerry OS ve BlackBerry, Windows Phone 8.0 ve altı modellerinde ise WhatsApp hesabı var olan hesaplar için kullanılabilecek ancak yeni hesap oluşturma ya da var olan bir hesabı aktivite etme işlemleri yapılamayacak.

Yeni Telefon Alımını Teşvik Etmek İçin Mi Uygulanıyor?

Yapılan bu uygulama kullanıcıların tepkisini çekerken çok sayıda kişi bu tip yaptırımların kullanıcıları yeni telefon almaya mecbur etmek için gerçekleştirildiği konusunda fikir beyan ediyor. WhatsApp uygulamasını sorunsuz kullanmak isteyen kişilerin mutlaka Android 4.0 sürümünü kullanmaları, İOS işletim sisteminde ise en az İOS 7.0 sürümüne sahip olmaları gerekiyor. Windows Phone modelini tercih edenler için ise Windows Phone 8.1 ya da üstü bir cihazınızın bulunması isteniyor. Bunların altında kalan modeller ve sürümler artık sunulan WhatsApp hizmetlerinden yararlanamayacak.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.