Bugüne Kadar En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

/ 7 Ekim 2019 / 645 / yorumsuz
Bugüne Kadar En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar

Bugün sizlere bugüne kadar en çok indirilen mobil uygulamalardan bahsedeceğim. Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğimizden beri birçok uygulama kullanmaya başladık, en çok indirilen uygulamaları anlatacağım.

Genellikle bu uygulamaları bazen eğlenmek, bazen iletişim kurabilmek, bazen video izlemek, bazen uzaktaki tanıdıklarımızla görüntülü konuşmak, bazen de müzik dinlemek için kullanıyoruz. Gün içerisinde birden fazla uygulama kullanıyoruz ve indiriyoruz.

Appstore ve Android Playstore mağazalarında en çok indirilen uygulamalar araştırıldı. Peki bugünü kadar en çok indirilen uygulamalar nelerdir gelin birlikte bir bakalım.

Bugüne kadar en çok indirilen mobil uygulamalar;

1- Whatsapp: Akıllı telefonları olanların kullanabileceği bir mesajlaşma uygulamasıdır. İnternet bağlantısı ile uygulamayı kullanabiliyorsunuz. 2014 yılından beri en çok indirilen uygulamalar arasındadır.

2- Facebook Mobil/Messenger: Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Bu uygulama sayesinde diğer insanlarla iletişim kurabilir ve bilgi alışverişi yapabileceğiniz bir sosyal paylaşım sitesidir. Tabi ki ilk çıktığı yıllarda çok daha popülerdi ama hala en çok indirilen uygulamalardan.

3- Youtube: Bu uygulama sayesinde müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Bir video paylaşım sitesidir.

4- Instagram: Uygulama sayesinde çektiğiniz bir fotoğraf üzerinde filtre kullanarak, yada video paylaşabileceğiniz ücretsiz olarak sizlere sunulan fotoğraf uygulamasıdır.

5- Snapchat: Anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıcılar birbirlerine yazılı metin, fotoğraf yada ses ve video gönderebilirler.

6- Skype: Bu uygulama da anlık mesajlaşma, sesli ve görüntülü çağrı yapabileceğiniz bir uygulamadır.

7- Google Maps: Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çevrim içi olarak kullanılan harita uygulamasıdır.

 

 

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular