Çalan Müziğin Adını Bulma İşlemi

/ 22 Mart 2019 / 610 / yorumsuz
Çalan Müziğin Adını Bulma İşlemi

Televizyonda, kafede, arabada, telefonda çalan parça o an kulağınıza hoş gelebilir ve adını öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda çalan şarkının adını bulma konusunda yardımcı olacağız.

Kafe ortamında arkadan gelen müzik sesi, arabada radyoda çalan şarkı, televizyonda dizilerde arkada çalan müzik ya da Instagram’da gezerken karşınıza çıkan videoda arkada çalan şarkı dikkatinizi çekebilir. Söyleyen sanatçıyı ya da çalan müziğin ismini öğrenmenin yolu vardır. Eğer siz de öğrenmek istiyorsanız aşağıda olan adımları okuyarak müziğin adını bulabilirsiniz.

Çalan Müziğin Adını Bulma

iPhone ya da Android cihazınızda çalan şarkıyı bulmak için üçüncü parti uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları indirerek istediğiniz müziği keşfedebilirsiniz.

Shazam

Müzik bulma konusunda popüler olan Shazam, çoğu kişinin kullandığı uygulamadır. Bu uygulamayı indirip çalan müziği dinlettiğiniz zaman o şarkının adını hemen size verir. Bu uygulama hem Android cihazlar için hem de iOs cihazlar için uygulaması vardır.

Snapchat

Günlük hayatta fotoğraf atmak için kullanılan Snapchat uygulamasından da istediğiniz müziği bulabilirsiniz. İlk hikâye özelliğinin çıktığı popüler uygulamada, sadece hikâye değil istediğiniz müziği de bulabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için uygulamayı açın ve ardından çalan müziği kamera kısmında ekrana basılı tutarak bulabilirsiniz. Ekrana basılı tuttuğunuz zaman yuvarlak halkalar çıkacaktır ve dinledikten bir süre sonra size şarkının adını ekranda sunacaktır.

Siri

Sadece iOS cihazlar için geçerli olan Siri asistana, Hey Siri bu şarkının adı ne? Şeklinde soru sorarsınız Siri bir süre dinledikten sonra şarkının adını size söyleyecektir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.