Telefonumda Görünmez Klasör Nasıl Oluşturabilirim

/ 29 Ekim 2017 / 730 / yorumsuz
Telefonumda Görünmez Klasör Nasıl Oluşturabilirim

Cep telefonlarda görünmez gizli Klasör Oluşturma

Görünmez klasörler oluşturun

Masaüstünüzde görünmeyen klasörler için basit bir hileyle bu talebinizi karşılayabilirsiniz.

Masaüstünüzde görünmeyen klasörleriniz olsun istiyorsunuz. Windows’un klasörler için böyle bir uygulaması yok. Ancak basit bir hileyle bu talebinizi karşılayabilirsiniz. “Başlat / Tüm programlar / Donatılar / Sistem Araçları / Karakter eşlem”i açın. Karakterlerin listelendiği simgelerden boş olan kutucuğa tıklayın. Daha sonra “Seç / Kopyala”ya tıklayın ve Karakter eşlem penceresini kapatın.

Daha sonra masaüstüne sağ tıklayarak bağlam menüsünden “Klasör / Yeni”yi seçin ve klasör adını [Ctrl] + [v] tuş bileşimiyle yapıştırın. Artık isimsiz bir klasörünüz oldu.

Şimdi sıra isimsiz klasörünüzü görünmez yapmaya geldi. Klasöre sağ tıklayarak bağlam menüsünden “Özellikler”i seçin. Bir sonraki diyalog penceresindeki “Özelleştir” sekmesinin en altında bulunan “Simge değişir…”e tıklayın. Tıpkı “Karakter eşlem”de yaptığınız gibi “Aşağıdaki listeden bir simge seçin” alanından boş bir simgeyi seçip “Tamam”a tıklayın. “Özellikler” penceresini de “Tamam”a tıklayarak kapatın. Böylelikle klasörünüzün masaüstünde tamamen görünmez olduğunu fark edeceksiniz. Farenizi klasörün bulunduğu alanda gezdirdiğinizde ise simgenin işaretlendiğini göreceksiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular